Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Nová spolupráce NP Šumava s Gymnáziem a Střední odbornou školou ekonomickou ve Vimperku

20.01.2012  |  13× přečteno      vytisknout článek

Bližší spolupráci naváže Správa Národního parku Šumava a Střední odborná škola ekonomická ve Vimperku.  Společně zorganizují různé soutěže, přednášky. Studenti pomohou parku s vypracováním anket v terénu.

Správa Národního parku Šumava naváže bližší spolupráci s Gymnáziem a Střední odbornou školou ekonomickou ve Vimperku. Studenti budou více než doposud navštěvovat programy environmentálního vzdělávání a zaměstnanci parku připraví ve spolupráci s učiteli školy další zajímavé akce. Vzniknou nové společné projekty.
"Obě organizace mají své sídlo ve Vimperku, což nás spojuje. Celá řada našich zaměstnanců na vimperském gymnáziu odmaturovala. Hlubší spoluprací vlastně jen podpoříme erudici potencionálních budoucích spolupracovníků národního parku," říká Jiří Mánek, náměstek ředitele Správy Národního parku Šumava, který je sám absolventem vimperského gymnázia a spolupráci s gymnáziem si vzal pod osobní patronát.
"Navíc během blokády Na Ztraceném jsme si uvědomili, že celá řada mladých lidí o Národním parku Šumava mnoho neví, tak chceme touto cestou zvýšit informovanost gymnaziálních studentů," uvádí mluvčí parku Pavel Pechoušek.
"Správa Národního parku Šumava spolupracuje již 17 let v rámci environmentální výchovy s desítky školami z celé republiky," říká Martina Kučerová, metodik Středisek environmentální péče. S vimperským gymnáziem chce spolupráci co nejvíce upevnit.

Spolupráce odstartuje úvodní přednáškou na téma - Co je to Národní park Šumava? Ta je naplánovaná na 31. ledna 2012, což je den kdy žáci a studenti dostávají vysvědčení. "Přednáškový program bude určen studentům ve věku od 15 do 18 let. Lektory budou odborníci z řad zaměstnanců Správy parku z různých oborů," popisuje Josef Štemberk, vedoucí Oddělení vztahů s veřejností Správy Národního parku Šumava.

Správa parku chce pro vimperské studenty vypsat i literární soutěž na předem domluvené téma. "V ní by se studenti mohli věnovat unikátním druhům živočichů a rostlin, kteří na Šumavě žijí, nebo rostou, nad ochranou přírody v podmínkách 21. století, nebo přinášet zajímavé profily lidí, kteří na Šumavě bydlí, či rozhovory s šumavskými starousedlíky," doplňuje Josef Štemberk.
V plánu je pro studenty zorganizovat i fotografickou soutěž. "Nejlepší fotky a texty můžeme uveřejnit v periodicích, které vydává Správa Národního parku Šumava," uvádí náměstek Mánek.
"Pro studenty ekonomické školy, kteří mají učební předměty věnované například cestovnímu ruchu, by bylo zajímavé zapojit se do dotazníkových šetření, jako je například počítání turistů na šumavských stezkách, nebo mohou vytvořit vlastní anketu mezi návštěvníky Šumavy," uzavírá ředitelka gymnázia Eva Piherová.


Další návrhy spolupráce:
 
- spolupráce při organizaci a účasti na mezinárodních táborech šesti národních parků - letošní tábor se koná v Národním parku Bavorský les

- spolupráce při organizaci přírodovědných kroužků

- semináře pro učitele - odborné přednášky, doprovody

- spolupráce při reedici manuálu "Pojďme na to od lesa", což je název příručky ekologické výchovy a lesní pedagogiky, která se stala v roce 2003 hlavním projektem ekologické výchovy v Národním parku Šumava

                                                                                                                  Ve Vimperku dne 19.1. 2012


Pavel Pechoušek
tiskový mluvčí
Správa NP a CHKO Šumava
1. máje 260
385 01 VIMPERK
tel.: +420 388 450 213
mobil: +420 731 530 509
e-mail: pavel.pechousek@npsumava.cz
www.npsumava.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist