Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na kurz - lesnická angličtina podruhé

08.02.2012  |  153× přečteno      vytisknout článek

kurzStejně jako při prvním ročníku nebude vyučována angličtina jako taková (minimum gramatiky), ale zejména lesnické termíny z oblasti pěstování lesa, hospodářské úpravy lesů, těžby, ale i ekologie a v neposlední řadě ekonomiky.

Česká lesnická společnost ve spolupráci s ÚHÚL Brandýs n. Labem, pobočkou Brno, pro Vás připravila druhý kurz lesnické angličtiny. K tradičním kurzům německé terminologie přidáváme terminologii anglickou a vycházíme tak vstříc nejen poptávce, související se současnými standardními požadavky zaměstnavatelů vůči nově přijímaným pracovníkům, ale i skutečnému zájmu lesníků o odborný růst v oblasti jazykového vzdělávání.

Stejně jako při prvním ročníku nebude vyučována angličtina jako taková (minimum gramatiky),
ale zejména lesnické termíny z oblasti pěstování lesa, hospodářské úpravy lesů, těžby, ale i ekologie a v neposlední řadě ekonomiky. Koncept kurzu je postaven na dopoledních "sessions", v jejichž úvodu lektor představí formou třicetiminutové powerpointové prezentace konkrétní téma, ve kterém budou společně identifikovány klíčové termíny. K těmto klíčovým termínům budou hledány české ekvivalenty, diskutovány různé varianty překladu, standardní lesnické termíny, vysvětlován či upřesňován jejich obsah či význam. Jazyková úroveň účastníků by měla odpovídat mírně až středně pokročilé úrovni (lower - intermediate, intermediate). Odpoledne budou věnovaná dalším odborným tématům, případně samostudiu s možností individuálních konzultací s lektorem (v předem vymezeném čase). Výuka bude probíhat ve skupině do 15 osob. Kurz v jiném termínu lze sjednat pro min. 10 osob.

Kurs vede Ing. Jaroslav Slavický, lesník českého původu s celosvětovým rozhledem
a lesnickou praxí ze čtyř kontinentů, kde působil v lesích mírného i tropického pásma ve službách FAO, Světové banky, i jako nezávislý expert a konzultant, projektový manažer - zejména v rozvojových zemích. V neposlední řadě působil ing. Slavický jako pedagog na College of New Caledonia (B.C.) a Sir Sanford Flemming College, Ontario. Jaroslav Slavický se kromě vlastní lesnické práce věnuje i kurzům odborné lesnické angličtiny, má pro tento účel zpracovány materiály i metodiku. Zabývá se porovnáváním terminologie v českém a anglickém jazyce, překrýváním i odlišnostmi odborných termínů a hledáním patřičných ekvivalentů.

Vlastní kurz bude obohacen programem v sídle předního distributora cizojazyčné literatury (aj, nj, šp, fr) v České republice ILC Czechoslovakia, kde proběhne v anglickém jazyce (Stephen Nicholas Finn, CEO) prezentace materiálů pro studium angličtiny, exkurze do centrálního knižního skladu a následovat bude seminář (1,5h) paní Daniely Laury Clarke "Learn and Enjoy: How to Learn English Effectively".


Hlavní partner 1st Forestry English II


 ILC Czechoslovakia, s.r.o

výhradní dovozce anglických učebnic Cambridge University Press v ČR

 

Preliminary Program (E&OE):

  

TUESDAY EVENING, 7th March 2012 - Arrival to the hotel, accommodation, registration, organisational

 matters and "Welcome drink" with course leader (suggestion 19.00 - 20.00)

WEDNESDAY

10.00 Introductory session

-        Familiarization with the course and the participants

-        Oral and written introduction of participants

-        Course schedule adjustment

12.30Lunch

14.00   ppt presentation - afternoon session (until 18.00)

            Overview of the Forestry terms with the explanations of meanings of various terms

Discussion and Exercises

 

THURSDAY

  9.00   ppt presentation - morning session

            -    Boreal Forest - Distribution, Ecology

                 and the importance as a carbon sink

           Discussion and Exercises

12.30  Lunch

13.30   Field trip: Excursion to ILC (to beginn at 14.00) - S. N. Finn presentation

 

14.00   Seminar by Daniela Clarke: Learn and Enjoy: How to Learn English Effectively

 

This seminar aims to show how the right attitude, methods and materials make studying English more effective yet provide an element of enjoyment at the same time. We will be looking at how to improve in all areas of English, both in language (grammar, vocabulary) and skills (reading, writing, listening, speaking). The seminar will also include examples of a range of modern English language materials, such as course books, dictionaries, CD ROMs, websites and other resources that help make learning English a productive and fun experience.

 

17.30 Evaluation of the day and discussion after the return (classroom/restaurant of the hotel)

 

FRIDAY

  9.00   ppt presentation - morning session

            -   Bark beetle infestation in British Columbia, Canada.

                Environmental, economic and technological impact,

                Marketing and utilization implications,

                Comparison with the Šumava situation

          Discussion and Exercises

12.30 Lunch

13.30 ppt presentation afternoon session

            -    Time permitting presentation on Tropical High forest - (Uganda or Nigeria)

      or mangrove forest of Bangladesh           
      Short evaluation of the course, next course date appointment, certificates

 

16.30 Conclusion, Farewell and Departure


Adresa místa konání kurzu:

Kurz lesnické angličtiny se uskuteční Brně, v moderním přednáškovém sále Ústavu
pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem, pobočka Brno, na adrese Vrázova 1,
616 00 Brno - Žabovřesky, kde máme k dispozici potřebnou techniku a zázemí, zajištěno klidné prostředí i dobrou dopravní dostupnost MHD v rámci Brna, sál má rozumnou vzdálenost k místu ubytování http://www.mapy.cz/#x=16.571470&y=49.216581&z=15&d=firm_230426_1&t=s

 

Adresa ubytování pro účastníky kurzu:

          Do termínu uzávěrky přihlášek či do naplnění kapacity kursu je jménem ČLS provedena bloková rezervace ve dvoulůžkových prostorných pokojích tříhvězdičkového Hotelu Kozák, cca 5 min. chůze od místa konání kursu na adrese: Hotel Kozák, Horova 1622/30, Brno - Žabovřesky: http://hotel-kozak.hotel.cz/map/

 

Cena kurzu

Základní cena třídenního kurzu: 3 600,- Kč (uvádíme ceny včetně DPH, cena zahrnuje ubytování v Hotelu Kozák*** ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí 3 dny, kurzovné, studijní materiály, režijní náklady ČLS, exkurzi a občerstvení na učebně). Ubytování v "single room" lze za doplatek vyjednat na místě přímo s recepcí hotelu (cca + 500 Kč navíc za každou noc). Předpokládaná doba výuky je 6h denně, účastníci obdrží certifikát o absolvování kursu.

 

slevy ze základní

ceny kursovného

základní cena

opakovaná účast 10%

učitelé AJ 20%

studenti    20%

konečná cena

3600,-

3240,-

2880,-

 

 Výše uvedená 20% sleva platí standardně i pro všechny učitele angličtiny z lesnických škol bez ohledu na počet účastí! Slevy nelze sčítat. Individuální snížená cena kursu pro účastníky z Brna, kteří výše uvedené ubytování nevyužijí, lze sjednat s organizačním garantem v případě, že kurz bude obsazen minimálně 10 účastníky.

 

Fakultativní činnost: 

- návštěva Lesní školy Jezírko nebo okolí "Pryglu" (či Brněnské přehrady, chcete-li 


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist