Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Česká geologická služba a týden vědy a techniky

30.10.2012  |  81× přečteno      vytisknout článek

Česká geologická služba a týden vědy a techniky

Česká geologická služba se i v letošním roce stala partnerem již 12. Ročníku Týdne vědy a techniky pořádané Akademií věd ČR. Téma bylo zvoleno "Energie vědy" v souvislosti s Mezinárodním rokem udržitelné energie pro všechny vyhlášeným Organizací spojených národů. Česká geologická služba si Vás dovoluje pozvat na akce pořádané v rámci této osvětové iniciativy.
Dny otevřených dveří v České geologické službě
Dovolujeme si Vás pozvat na prohlídku České geologické služby, v rámci které se seznámíte s činností jednotlivých pracovišť. Rádi bychom Vás požádali o potvrzení účasti na níže zveřejněné mailové adresy u jednotlivých poboček:
Místo konání: Klárov 3, Praha 1
Datum a doba otevření: 1. 11. 2012, 13.00
Kontakt: Klára Froňková, klara.fronkova@geology cz, tel.: 257089443
Exkurze:V rámci exkurze po pracovištích ČGS si zájemci budou moci prohlédnout geologickou knihovnu a mapový archiv a nahlédnout do zajímavých dokumentů ze zdejších obsáhlých fondů. Hosté navštíví oddělení sbírek a hmotné dokumentace a prohlédnou si zajímavé exponáty z depozitářů. Ve Vydavatelství ČGS a v oddělení GIS a databází se návštěvníci seznámí s procesem vzniku knih a map a přichystána je také 10% sleva na mapy a publikace v Geologickém knihkupectví v Praze na Klárově.

Místo konání: Geologická 6, Praha 5
Datum a doba otevření: 1. 11. 2012, 9.00
Kontakt: zdenek.taborsky @geology.cz, tel.: 251 085 227
Exkurze:Prohlídka jednotlivých pracovišť spojená s prezentací nejmodernějších laboratorních přístrojů a metod.

Místo konání: Leitnerova 22, Brno
Datum a doba otevření: 7. 11. 2012, 13.00
Kontakt: Juraj Franců, juraj.francu@geology cz, tel.: 543429248Exkurze:Prohlídka jednotlivých pracovišť spojená s prezentací postupů plynové a kapalinové chromatografie zaměřené na analýzy biomarkerů a plynů.

Místo konání: Kostelní 26, 170 06 Praha 7 Datum a doba otevření: 2. 11. 2012, 9.00
Kontakt: Vít Štrupl, vit.strupl @geology cz, tel.: 234 742 144
Exkurze:V rámci exkurze po pracovištích České geologické služby si zájemci budou moci prohlédnout pracoviště útvaru 600 - Geofond. Budou seznámeni s činností odborů 610 (geologické dokumentace), 620 (nerostných surovin) a 630 (geologické prozkoumanosti a vlivů důlní činnosti). Dále bude zájemcům představena činnost externích skladů hmotné dokumentace.

Výstavy
1. 11-31. 12. 2012
Geologické knihkupectví, Klárov 3, Praha 1
Geomorfologie Sečurské pouště v Peru - fotografická výstava J. Šebesty
Sečurská poušť se rozkládá v pobřežním pásu v severních peruánských regionech Piura a Lambayeque. Leží sice blízko rovníku, v tzv tropické humidní zóně, ale studený Humboldtův proud, který lemuje západní pobřeží Jižní Ameriky, nedovolí rozvinutí tropického humidního klimatu. Poušť se vyznačuje rozsáhlými písečnými přesypy s dunovými poli, ale i erozí intenzivně rozčleněnými roklinami, které vznikají během nepravidelných období (desítky roků), kdy zde působí až několik měsíců fenomén El Niňo s intenzivními tropickými dešti. Pouští protékají dvě alochtonní řeky Piura a Chira, které pramení a získávají svou vodnost v Andách, a v poušti vytváří unikátní deltový systém s bezodtokovými depresemi a salinami. Povodně na těchto řekách jsou občas velkou hrozbou pro sídla a hlavně pro zemědělství.Vernisáž výstavy se uskuteční 1. 11. od 15.00.
1.11 - 30.11.2012
Geologické knihkupectví, Klárov 3, Praha 1
Prodejní výstava minerálů a fosílií
Přijďte užasnout nad krásou barev, rozmanitostí tvarů minerálů a obdivovat zachovalost dávných fosilií. Čekají na vás exponáty z nejrůznějších koutů světa, ale dominují nálezy z území České republiky. Výstava minerálů a fosilií v Geologickém knihkupectví v Praze na Klárově je prodejní, takže si exponátem, který vás osloví, můžete rozšířit svoji sbírku, ozdobit prostor nebo jej využít jako originální dárek.

Autor: Patrik Fiferna

ZDROJ: ČGS


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist