Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Stavba s ekologickým přínosem

Stavba s ekologickým přínosem

Na slavnostním galavečeru, který se uskutečnil v rámci Mezinárodního vodohospodářského a ekologického veletrhu WATENVI a veletrhu Mezinárodním veletrhu komunálních technologií URBIS TECHNOLOGIE v Rotundě pavilonu A byla předány ocenění stavbám s ekologickým přínosem.
Jde o 8. ročník soutěže, která se zabývá vyhodnocením staveb dokončených v minulém roce na území ČR. Jejím cílem je představit odborné i laické veřejnosti stavební projekty
realizované s ohledem na požadavky ochrany životního prostředí a ukázat,
že investiční a stavební činnosti mohou být ohleduplné, šetrné a přitom moderní a úsporné.
Vypisovateli soutěže jsou Ministerstvo životního prostředí, Sdružení Stavíme
ekologicky a Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR. Hodnotitelská komise složená ze zástupců vypisovatelů se rozhodla se udělit čtyři ceny bez udání pořadí a jedno čestné uznání.

Centrum ekologické výchovy Kladno (Skanska a.s.)
Objekt funguje jako víceúčelové školící centrum ekologické výchovy, konají se zde zotavovací akce dětí, mládeže a různá firemní školení. Stavba v sobě spojuje všechny současné trendy stavění a používání ekologicky šetrných hmot, využívání recyklovaných materiálů a snižování energetické náročnosti budov a jejich provozních nákladů. V objektu je zabudováno řízené větrání se zpětnou rekuperací, solární a fotovoltaický systém na střeše, systém zpětného využití dešťové vody, biologická čistírna odpadních vod a další.

Sluňákov - středisko ekologické výchovy Horka nad Moravou (IDOP a.s.)
Tento objekt je realizován jako ekonomicko-energetická úsporná stavba s využitím moderních prvků alternativních zdrojů energie. Má polyfunkční využití, umožňuje realizaci programů ekologické výchovy, je turisticko -informačním centrem pro chráněnou krajinou oblast Litovelské Pomoraví a pro region Haná. Celková stavebně energetická koncepce domu je navržena tak, aby jeho provoz měl minimální vliv na životní prostředí. Celková spotřeba domu na vytápění nepřekročí hodnotu 50 kW/m2 za rok.

Ekologizace energetických systémů školských objektů Volyně (Metrostav)
Cílem stavby byla realizace úspor energie ve školských zařízeních ve Volyni. Navržená opatření spočívala ve vybudování centrálního teplovodního zdroje na spalování biomasy a zemního plynu. Současně byla provedena rekonstrukce původních rozvodů v kanálovém provedení. V objektech byl rekonstruována vytápěcí a soustava, byly zatepleny kontaktním izolačním systémem. Okna byla nahrazena novými, s nesrovnatelně lepšími tepelně-technickými vlastnostmi. Dojde ke snížení emisí oxidu uhličitého o přibližně 3080 tun za rok a úspoře energie přibližně 9 473 GJ/rok.

Dálnice D1 Mengusovce-Jánovce a Most na dálnici D1 v km 19,7-polní cesta na migračním tahu zvěře (EUROVIA CS,a.s.)
Svými technickými a architektonickým parametry se jedná o zcela unikátní dřevostavbu, která nenásilně zapadá do krajiny a brání kolizi zvěře s projíždějícími vozidly a umožňuje přirozený průběh migrace zvěře. Most je trvalý, kolmý, nepohyblivý s horní mostovkou, s normovanou zatížitelností. Základním nosným prvkem je dřevěný trojkloubový oblouk. Teoretické rozpětí oblouku je 36 m , vzepětí 9 m.

Čestné uznání komise
Stavební společnost BAK za realizovaný projekt s názvem: Snížení tepelných ztrát dětského pavilonu a technicko- hospodářské budovy Masarykovy městské nemocnice v Jilemnici
Stavební úpravy spočívaly v provedení tepelné izolace podlahy přilehlé k terénu, výměny stávajících výplní otvorů za nové, splňující požadovanou hodnotu součinitele prostupu tepla, provedení kontaktní tepelné izolace vnějšího obvodového pláště s povrchovou úpravou a izolace půdního prostoru. Architektonické řešení zachovalo dosavadní ráz objektů a jejich barevnost..

Tiskové středisko BVV


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
RENARDS dotační, s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist