Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Ekonomické řešení pro pasivní stavby

21.10.2010  |  zdroj: STAVITEL  |  223× přečteno      vytisknout článek

tvarniceNa trhu se objevila přesná tvárnice z pórobetonu s integrovanou izolací pod názvem Thermoblock.

Díky mimořádně příznivému součiniteli prostupu tepla jde o tvárnici s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi. Bohatě tak splňuje nároky kladené na pasivní domy.

Tvárnici Thermoblock se součinitelem prostupu tepla U = 0,12 W/m2K představila jako druhou novinku letošního roku v rámci mezinárodního stavebního veletrhu For Arch společnost H+H Česká republika. Spolu s tvárnicemi Greenblock tvoří ucelený a cenově dostupný program H+H určený pro energeticky úsporné stavby.

SPLŇUJE NEJVYŠŠÍ NÁROKY NA ÚSPORY ENERGIE

"Přesná tvárnice H+H Thermoblock - jak zní její obchodní název - je určena pro zdivo, kde jsou kladeny nejvyšší nároky na úspory energie. Tepelná izolace je součástí výrobku a je vlepena přímo mezi dvě pórobetonové tvárnice. Při stavbě tak odpadá dodatečné zateplování, oba technologické kroky jsou provedeny v jednom čase. Zdivo z tvárnic Thermoblock je v porovnání s dodatečně zateplovaným zdivem mechanicky odolnější proti poškození," říká Radek Spousta, ředitel obchodního oddělení H+H Česká republika.

Nový Thermoblock se bude vyrábět v provedení - na vnější straně přesná příčkovka P2 400 600/125/250 mm, vložená izolace Kingspan Kooltherm K5, tloušťka 100 mm s koeficientem lambda 0,021, na vnitřní straně tvárnice P2 400 PDK 600/200/250, celková tloušťka tvárnice je 425 mm a koeficient U = 0,12. Tyto parametry umožňují realizaci pasivních staveb. "Roční tepelné ztráty prostupem zdmi jsou u pasivního rodinného domu z tvárnic Thermoblock v porovnání se stavbami v běžném standardu poloviční. V prodejním sortimentu H+H Česká republika bude Thermoblock od listopadu 2010," doplňuje Spousta.

OBĚ NOVINKY ROZŠIŘUJÍ VÝROBKOVOU ŘADU

První letošní novinkou byla tvárnice s obchodním názvem "Přesná tvárnice H+H Greenblock", která je také určena pro zdivo s vysokou hodnotou tepelného odporu, jež není nutné dodatečně zateplovat. Vyrábí se ve dvou provedeních, jako přesná tvárnice P2 350 PDK 600/375/250 a přesná hladká tvárnice 300/500/250, obě s hodnotou lambda 0,09. Tyto parametry umožňují realizaci nízkoenergetických a pasivních staveb. Greenblock je v České republice v prodeji od poloviny dubna letošního roku.

Oba produkty rozšiřují výrobkovou řadu Exclusive z bílého pórobetonu. Práce s tvárnicemi Thermoblock a Greenblock je technicky nenáročná, jsou určeny k přesnému zdění na tenké maltové lože. Hrubá stavba z pórobetonu H+H má výborné vlastnosti. Je úsporná - použitím tvárnic H+H se minimalizují náklady na vytápění, díky přesnějšímu zdivu se snižuje spotřeba materiálu na povrchové úpravy, vzhledem k nízké pracnosti zdění je výstavba rychlejší a s úchopovou kapsou u provedení PDK (pero, drážka, kapsa) je s nimi jednoduchá manipulace. Nezanedbatelnou výhodou pórobetonu je jeho nehořlavost a ekologická nezávadnost.

FIREMNÍ FILOZOFIÍ JE STAVĚT S LEHKOSTÍ

Společnost H+H Česká republika patří k největším výrobcům pórobetonových stavebních systémů v ČR. Je součástí nadnárodní skupiny H+H International se sídlem v Dánsku, která je s produkcí 3 mil. m3 ročně druhým největším výrobcem pórobetonu v rámci Evropy a v současné době má zastoupení ve více než 15 zemích tohoto kontinentu.

Firma začala působit v ČR v roce 2006, kdy převzala jednoho z tradičních českých výrobců pórobetonu. Výrobní závod H+H Česká republika v Mostě - Kopistech patří k nejmodernějším provozům na výrobu pórobetonu ve střední Evropě. V rámci dvou produktových řad Exclusive a Classic vyrábí a dodává přesné tvárnice, příčkovky, U-profily a překlady. Od letošního roku je sortiment H+H - jak už bylo řečeno - rozšířen o tvárnice Greenblock a Thermoblock, určené pro energeticky úsporné a pasivní stavby.


Technické parametry

Rozměry mm Hmotnost kg Tepelný odpor Součinitel Součinitel ks/m2 ks/pal m3/pal m2/pal *o exp
R (bez omítek) prostupu tep. Vodivosti hmotnost
+m2K/W tepla (bez omítek) (W/mK) kg/pal
U = 1/R (W/m2K)
H+H Thermoblock - PDK - značka pórobetonu P2-400
600 425 250 26,6 8,012 O,12 0,10/0,021 6,66 18 1,15 2,7 499
H+H GREENBLOCK - hladká - značka pórobetonu P2 - 350
300 500 250 17,5 5,560 0,18 0,09 13,333 30 1,13 2,25 540
GREENBLOCK - PDK - značka pórobetonu P2 - 350
600 375 250 26 4,170 0,24 0,09 6,666 24 1,35 3,6 640

AUTOR: Pavlína Bolfová


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
RENARDS dotační, s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist