Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Představujeme Ústav územního rozvoje v Brně

06.02.2012  |  34× přečteno      vytisknout článek

Představujeme Ústav územního rozvoje v Brně

Konzultační středisko má za cíl sjednocovat postupy pro výkon státní správy při aplikaci stavebního zákona č. 183/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Činností Konzultačního střediska, zahájené v říjnu 2006, byl Ministerstvem pro místní rozvoj pověřen Ústav územního rozvoje (ÚÚR).

Účelem Konzultačního střediska je poskytovat konzultační a metodickou pomoc krajským úřadůmWord document DOC, úřadům územního plánováníExcel document XLS a stavebním úřadům při plnění úkolů, které pro ně vyplývají ze stavebního zákona a touto pomocí jim usnadnit i činnost spojenou s vyřizováním dotazů, se kterými se na ně obrací veřejnost.

Tato internetová stránka ÚÚR umožňuje krajským úřadům, úřadům územního plánování a stavebním úřadům zasílat Konzultačnímu středisku dotazy, upozornění a náměty na poskytnutí odborných stanovisek k řešení problémů souvisejících s jejich činností. Konzultační středisko na ně reaguje formou písemných odpovědí - odborných názorů nikoli výkladů, ke kterým je oprávněn pouze soud.

Písemné odpovědi nejsou poskytovány fyzickým a právnickým osobám, které by se měly se svými konkrétními záležitostmi obracet na místně a věcně příslušné stavební úřady.

Dále Konzultační středisko reaguje na zasílané náměty uveřejňováním stanovisek, metodických návodů a doporučení MMR. Odborné veřejnosti jsou dále k dispozici informace v podobě otázek a odpovědí v rubrice 1000 otázek.

Další formou konzultační pomoci jsou pracovní semináře organizované ve spolupráci krajských úřadů s MMR a ÚÚR, určené pro pracovníky úřadů územního plánování a stavebních úřadů. Informace o seminářích a o jejich výsledcích jsou průběžně zveřejňovány v sekci Semináře.


Na základě vyhodnocení dosavadních zkušeností a poznatků z činnosti konzultačního střediska se ukazuje nezbytné sjednocovat výklady stavebního práva poskytované a uplatňované jednotlivými složkami veřejné správy. K tomuto účelu slouží rubrika Judikatura.

Postupy v činnosti stavebních úřadů a v územně plánovací činnosti úřadů územního plánování a pořizovatelů sjednocují příslušné krajské úřady v rámci svého metodického vedení. Krajské úřady jsou metodicky vedeny Ministerstvem pro místní rozvoj.


Konzultační středisko není určeno pro dotazy právnických, fyzických a soukromých osob, k jejichž zodpovězení je nezbytná znalost konkrétních podmínek a skutečností. Konzultační středisko proto doporučuje tazatelům z řad veřejnosti, aby své dotazy, v zájmu jejich urychleného vyřízení, adresovali přímo věcně a místně příslušným stavebním úřadům, úřadům územního plánování, resp. krajským úřadům, do jejichž kompetencí tato odborná pomoc veřejnosti patří, nebo využili zde publikovaných odpovědí v rubrice 1000 otázek.

Pro veřejnost je určen leták Občan a územní plánování. Případné náměty k tomuto dokumentu je možno zasílat na adresu: rozmanova@uur.cz.

Kontakt:Jakubské nám. 3, PO BOX 234, 601 00 Brno
Tel.: 542 423 111
Fax: 542 214 705
e-mail: sekretariat@uur.cz

ZDROJ: Ústav územního rozvoje


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist