Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Odtěžení sedimentů z části vodní nádrže Baška

06.06.2012  |  133× přečteno      vytisknout článek

Odtěžení sedimentů z části vodní nádrže Baška

Na základě výsledků výběrového řízení byla na konci dubna 2012 zahájena realizace investiční akce "VD Baška - odtěžení nánosů". Podstatou této investice je odtěžení zhruba 14 tisíc m3 sedimentů na přítoku Baštice do nádrže. Díky tomuto zásahu dojde ke zvýšení retenčního objemu nádrže a předpokládanému zlepšení kvality vody v nádrži.

V rámci této stavební akce bude také na přítoku do nádrže obnoven balvanitý skluz. Po vypuštění nádrže se potvrdil původní předpoklad, že odtěžování zbývající části nádrže nebude s ohledem na minimální mocnost sedimentů zapotřebí. Naopak těžba v této části nádrže by mohla poškodit těsnění dna nádrže.

"Tato investiční akce, jejímž investorem je státní podnik Povodí Odry, byla dlouhodobě plánována a její realizace závisela mimo jiné také na nalezení vhodného dotačního titulu, ze kterého by bylo možné hradit stavební náklady. To se nám nakonec společně s přípravou a projednáním stavby podařilo. V této souvislosti je potřebné zmínit, že investiční záměr byl v rámci přípravy projednán a odsouhlasen Radou obce Baška, o záměru těžby nánosů byl informován Krajský úřad Moravskoslezského kraje, Magistrát statutárního města Frýdek-Místek, Český rybářský svaz, odběratelé vody a další subjekty, přičemž bylo snahou všechny připomínky a podněty v rámci projektu v maximální možné míře zohlednit," říká k plánované investici tiskový mluvčí Povodí Odry Ing. Čestmír Vlček. Výsledkem uvedených jednání byla mimo jiné i dohoda, že nádrž bude vypuštěna pouze částečně a nikoliv úplně, jak se původně předpokládalo. Zajímavostí této akce pak byl transfer zhruba 3500 říčních škeblí, který byl proveden před samotným zahájením stavebních prací.

Uvedená stavební akce je dotována z programu Ministerstva zemědělství ČR "120 Podpora prevence před povodněmi II" a její realizace je naplánována v termínu od 04/2012 do 03/2013, přičemž stavební náklady dosáhnou výše 7 mil. Kč bez DPH. Dodavatelem prací je společnost TALPA - RPF, s.r.o. Opětovné napuštění nádrže předpokládá investor během jarního tání v roce 2013.

Bližší informace:
Ing. Čestmír Vlček
Obchodní ředitel
Povodí Odry, státní podnik
Tel.: 724 273 444
E-mail: cestmir.vlcek@pod.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist