Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Český hydrometeorologický ústav získal certifikát ISO 9001:2015

13.06.2016  |  6111× přečteno      vytisknout článek

Český hydrometeorologický ústav získal certifikát ISO 9001:2015

ČHMÚ získal jako jeden z prvních ústředních státních ústavů České republiky certifikát podle ISO 9001:2015. Uvedený certifikát, vydaný nezávislým akreditovaným certifikačním orgánem, mezinárodní společností BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r. o., potvrzuje, že systém managementu kvality je náležitě vytvořen, dokumentován a zaveden v souladu s požadavky standardu ISO 9001. Slavnostní předání certifikátu proběhlo za přítomnosti vedení obou společností v sídle ČHMÚ.

Mezinárodně uznávaná norma ISO 9001 - Systémy managementu kvality byla vytvořena Mezinárodní Organizací pro standardizaci (International Organization for Standardization - ISO) se záměrem stanovit jednoznačné a přitom obecně aplikovatelné požadavky na systémy managementu kvality, podle kterých je jakákoliv organizace posuzována za účelem prokázání shody. Její nová verze je více zaměřena na výsledky zlepšování, zvažování a vyhodnocování rizik, zvýšení míry zapojení vrcholového managementu. Norma je uzpůsobena pro použití v oblastech státní správy a služeb a dovoluje větší flexibilitu v dokumentaci.

,,Získáním certifikátu ISO prokazuje ČHMÚ systémový přístup k plnění svých cílů, především vysokého standardu kvality poskytovaných služeb. Je mi velkou ctí, že jsem mohl předat vedení ČHMÚ, na základě bezvadných výsledků auditu, tento certifikát. Zvláště významným faktem je, že předávám první certifikát dle nové verze ISO 9001:2015", řekl generální ředitel BUREAU VERITAS Ing. Jakub Kejval.

Ing. Václav Dvořák, Ph.D., ředitel ČHMÚ uvedl: ,,Jsme velmi rádi, že náš ústav získal jako jeden z prvních v České republice certifikát osvědčující v praxi naše trvalé úsilí zajistit vysokou kvalitu výstupů a služeb ústavu, včetně jeho poboček, observatoří a staničních sítí. Snahou a cílem při uplatňování systému kvality podle normy ISO 9001:2015 s průběžnými interními a ročními externími audity je potvrdit vysokou odbornou úroveň informací a služeb poskytovaných ústavem."

Cestu certifikace si ČHMÚ vybral i z toho důvodu, že poskytuje vysoce profesionální služby nejen široké veřejnosti, ale zejména předpovědní, varovnou a hlásnou službu pro orgány krizového řízení z monitorovacích systémů meteorologických a hydrologických sítí a ze sítí automatického imisního monitorovacího systému, monitorování meteorologické, hydrologické a imisní situace, majících bezprostřední vliv na vznik a šíření živelních pohrom a nebezpečných látek v ovzduší, a informování příslušných orgánů a veřejnosti. V rámci této činnosti zajišťuje předpovědní a výstražnou služby při vydávání integrovaných předpovědí, hlásnou a předpovědní povodňovou službu, provoz celostátní radiační monitorovací sítě, vyhlašování vzniku a ukončení smogových situací a regulačních opatření, meteorologické zabezpečení jaderných elektráren, meteorologické zabezpečení civilního letectví, meteorologické zabezpečení provozu na pozemních komunikacích a činnost referenčního pracoviště pro modelování znečištění ovzduší.

,,Naším záměrem není pouhé formální splnění nových požadavků normy, ale především reálné dlouhodobé sledování, vyhodnocování a optimalizace systému kvality. To nám umožní účinně identifikovat a reagovat na potenciální příležitosti i rizika při zajišťování všech našich činností" vysvětluje ředitel ČHMÚ.


Související články


Poslední diskuse k článku - 3 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek
Re: Český hydrometeorologický ústav získal certifikát ISO 9001:2015
Certifitat ISO9001 se týká logistiky a zpětné dokumentace úřednické práce pro výrobní podniky, dokumentující výrobu, vedení výkresů a dokumentaci náhradních dílů. Nikoliv technologii. Netýká se kvality práce.

Předpověd počasí CHMU nefunguje roky, CHMU neni schopen udělat přesnou předpoved ani na jeden den. Je to normální? Tato instituce si zaslouží celou zrušit a rozpustit.
vloženo: 16.11.2016 10:30     vložil: Fr. Odehnal Reagovat 
Re: Český hydrometeorologický ústav získal certifikát ISO 9001:2015
Na fotografii je velmi nevhodný záběr, pozdě vyfotografováno. Hlavně si myslím, že není potřeba zdůrazňovat takovéto ocenění. Služba je profesionální a prezentuje se sama o sobě výsledky.
vloženo: 10.10.2016 11:46     vložil: nam Reagovat 
Re: Český hydrometeorologický ústav získal certifikát ISO 9001:2015
Vynikajici clanek, ktery nerika vubec nic. Norma ISO 9001 dovoluje vyrabet plavaci vesty z betonu.

A tak to vetsina lidi okolo citi s CHMU.
Ceska predpoved pocasi proste nefunguje poslednich 10 let. Zajimave jset, ze cizi predpovedni sluzby funguji i na ceskem uzemi. Je jich vic.
Asi by bylo nejlepesi celou ceskou sluzbu predpovedi pocasi rozpustit a nahradit placenou zahranicni. Aspon funguje. Soudruzi, bezte se vycpat.
vloženo: 03.09.2016 23:12     vložil: F. Polacek Reagovat 
zobrazit všechny příspěvky

EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist