Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Topíte plynem či LTO? Měříte znečištění ovzduší?

21.12.2009  |  336× přečteno      vytisknout článek

Topíte plynem či LTO? Měříte znečištění ovzduší?

Někteří majitelé čerpacích stanic byli upozorněni, že mají povinnost jako provozovatel kotle na ústřední vytápění a ohřev vody v shopu čerpací stanice, kde topení je propojeno často i s mycí halou a temperací podlahy boxů ručního podat hlášení o měření středního zdroje znečištění právě podle typu a výkonu kotle. Je tato povinnost zákonní a na koho se vztahuje?

Veškeré kotle pro vytápění - plynové a na LTO - se jmenovitým tepelným výkonem nad 11 kW podléhají povinnosti měření malých zdrojů znečišťování ovzduší Zákona č. 86/2002 Sb., o ochraně ovzduší (dále jen zákon). Povinnost měření a podávat oznámení o provedení měření u malého zdroje znečišťování ovzduší ve smyslu ustanovení upravuje § 12 odst.1, písm. f) a g) zákona:
Provozovatel malých zdrojů znečištění ovzduší je povinen prostřednictvím oprávněné osoby nejméně 1 x za 2 roky provést jeho měření a do 30 dnů od data uskutečnění tohoto měření oznámit jeho provedení na příslušný Městský úřad/Magistrát, odbor životního prostředí.


Milan Novák, Ekobena
Zdroj: PETROLmedia


Související články


Poslední diskuse k článku - 2 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek
Re: Re: Topíte plynem či LTO? Měříte znečištění ovzduší?
v zákoně č.86/2002 sb. se mluví o výkonu plynového kotle 11kW, kde je zmíněno, že povinnost majitel o výkonu od 200kW?
vloženo: 09.01.2010 13:44     vložil: majitel Reagovat 
Re: Topíte plynem či LTO? Měříte znečištění ovzduší?
Článek není zrovna správný a přesný. Pokud tuto informaci zjistili majitelé kotlů v čerpačkách až teď, tak to mají drobné zpoždění ;o), tato záležitost platí od roku 2002! Není pravda, že každý musí měřit! Měří pouze "IČAŘI", tj. podnikatelé či živnostníci (neměří fyzické osoby v rodinných domech - zatím). Malým zdrojem je kotel do výkonu 200 kW. Na těchto zdrojích se provádí autorizované měření účinnosti spalování a kontrola spalinových cest a to prostřednictvím autorizovaného kominíka a v četnosti 1 x za 2 roky. Protokol o měření se do 30ti dnů zasílá příslušnému obecnímu úřadu. Pokud je výkon kotle roven či větší než 200 kW, nejedná se o malý zdroj a měření i povinnosti jsou jiné, ale to u čerpaček nepředpokládám. Vše řeší zákon č. 86/2002 Sb. o ochraně ovzduší.... (několikrát novelizovaný) a jeho prováděcí právní předpisy.
vloženo: 21.12.2009 21:18     vložil: Ryba Kukajda Reagovat 
zobrazit všechny příspěvky

EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.



Search
Partneři
Regitas s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>



Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist