Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Upozornění pro zájemce o dotaze z prioritní osy 2 v Moravskoslezském kraji

23.08.2010  |  zdroj: Operační program Životní prostředí  |  21× přečteno      vytisknout článek

Upozornění pro zájemce o dotaze z prioritní osy 2 v Moravskoslezském kraji

V polovině září bude zahájen příjem žádostí o podporu na projekty v prioritní ose 2 OPŽP zaměřené na Zlepšování kvality ovzduší a snižování emisí. Příjem žádostí bude kontinuální a potrvá do května roku 2011. Výzva bude omezena na projekty realizované v Moravskoslezském kraji. Potenciální žadatelé vyzýváme, aby své náměty a připravované projekty předregistrovali přes webový formulář do konce srpna 2010.

Na  webu OPŽP v sekci Nabídky podpory byl zpřístupněn webový formulář pro předběžnou registraci projektů, které plánují  předložit potenciální žadatelé. Potenciální žadatele vyzýváme k tomu, aby zaregistrovali své náměty a připravované projekty do tohoto formuláře do 31. 8. 2010.

SFŽP všechny zaregistrované projektové náměty posoudí a vezme do úvahy při formulaci znění výzvy, aby bylo možné podpořit co nejvíce připravovaných projektů. Kromě základních údajů o připravovaných projektech mohou zájemci do dotazníku uvést i dotazy, připomínky a náměty na změny v relevantních dokumentech OPŽP týkajících se prioritní osy 2.

Změny v nastavení prioritní osy 2

V rámci změn pro připravované výzvy byl rozšířen okruh příjemců podpory. Pro některé oblasti podpory budou moci žádosti předkládat veřejné a státní vysoké školy a veřejné výzkumné instituce.

V oblasti podpory 2.1 Zlepšování kvality ovzduší bude možné na zdroje do 5 MW předkládat projekty přecházející na zdroje spalující zemní plyn i ostatní  fosilní paliva. Jedná se například o náhradu stávajícího uhelného zdroje za nový nízkoemisní uhelný zdroj.

U energetických systémů byla oblast podpory rozšířena i o předkládání projektů zaměřených pouze na instalaci dodatečných zařízení u spalovacího zdroje, které vedou ke snížení emisí NOx, SO2 a TZL, bez ohledu na datum vydání stavebního povolení na zdroj. 

Nově lze podávat projekty na pořízení strojů na úklid zpevněných cest nebo silničních komunikací a pořízení dalších technických zařízení ke snížení prašnosti. Jedná se například o pořízení samosběrných nebo kropících vozů, instalace vodních clon, skrápěcích zařízení atd.  Budou podporovány i projekty zaměřené na doplnění a inovace systémů sledování a hodnocení imisní zátěže na území ČR. Jedná se například o výstavbu a obnovu systémů sledování a modelování kvality ovzduší atd.

Do oblasti podpory 2.2 Omezení emisí je možné podávat projekty na rekonstrukci nespalovacích zdrojů nebo instalaci dodatečných zařízení za účelem snížení emisí  TZL, NOx i ostatních látek, pro které je stanoven emisní limit.

U zdrojů nad 5 MW byla oblast podpory rozšířena i o předkládání projektů zaměřených pouze  na instalaci dodatečných zařízení  u rekonstrukcí spalovacího zdroje, které  vedou ke snížení emisí NOx, SO2 a TZL, bez ohledu na datum vydání stavebního povolení na zdroj.

Obecné dotazy k podpoře OPŽP vyřizují pracovníci Zelené linka na čísle 800 260 500, se speciálními dotazy k prioritní ose 2 se můžete obrátit také na vedoucího odboru Bohdana Polaka, tel.: 267 994 552 nebo Zdeňku Hlavatou, tel.: 267 994 466.

Předběžná registrace projektů do prioritní osy 2 pro Moravskoslezský kraj


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist