Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Můj kousek Země 2010

Česká geologická služba Abstrakt:  Den Země - 22. dubna - byl dnem zahájení výtvarné soutěže pro děti a mládež Můj kousek Země 2010. Soutěž pořádají Česká geologická služba a Ministerstvo životního prostředí, partnery letošního ročníku soutěže jsou Národní muzeum, ZOO Praha, Nakladatelství Mladá fronta, Agentura ochrany přírody a krajiny, Centre for Modern Education, iQpark Liberec a mezinárodní iniciativa (Ant)ARCTIC Matters. Soutěže se tradičně v hojném počtu zúčastňují školy i jednotlivci z celé republiky a jejím hlavním posláním je zdůraznit důležitost ochrany životního prostředí a význam věd o Zemi. Námětem letošního ročníku soutěže je hojně diskutovaná problematika klimatických změn ve spojení s biodiverzitou (přírodní rozmanitostí), kterou jako hlavní téma pro rok 2010 vyhlásila Organizace spojených národů. Biodiverzita je proto hlavním tématem v oblasti životního prostředí pro všechny státy EU. Zadáním pro výtvarné práce dětí je ztvárnění představy o tom, jak bude vypadat svět lidí, zvířat a rostlin, pokud nastanou velké změny podnebí. A jestli opravdu takové změny nastanou? Absolutní shody v této otázce nedosáhli ani odborníci, proto jsme názory vybraných specialistů, kteří se zabývají z různých pohledů zkoumáním planety Země, nabídli také našim soutěžícím. Na internetových stránkách soutěže si tak mohou přečíst názory odborníků z oblasti geologie, ochrany přírody, změn podnebí a přírodní rozmanitosti, botaniky a dalších.
...

Zobrazit celý článek na webu Česká geologická služba »
Související články
Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist