MLOK - mobilní likvidace odpadních kapalin
Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pruhy chrání zebry před hmyzem, domnívají se v nové studii vědci

10.02.2012  |  RSS zdroj: rozhlas.cz
rozhlas.cz Abstrakt:  Maďarští a švédští vědci zjistili, že pruhy na zebří kůži odráží světlo tak, že je chrání před dotěrným hmyzem. Vědci postavili 4 barevné atrapy zvířat do volné přírody, potřeli je lepidlem a pak počítali, kolik much a jiného hmyzu se nalepilo. Překvapivě nejmíň jich bylo na pruhovaném modelu zebry.
...

Zobrazit celý článek na webu rozhlas.cz »




Související články




Search
Zveme Vás na akci
Nelegální skládky v České republice

-

nahlášené

-

reportéři

trashout.me
trashout.me tree
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>



Úsportá sprcha Ecoxygen


RSS

Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, EkoZbozi.cz - výrobky šetrné k životnímu prostředí, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist