zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo zemědělství zve na den otevřených vrátek na lokálních farmách

08.08.2014
Zemědělství
Biopotraviny
Ministerstvo zemědělství zve na den otevřených vrátek na lokálních farmách

Ochutnat výrobky z místní farmy, ale i produkci zemědělců z okolí, nakoupit kvalitní potraviny z regionu a podívat se, jak farmáři hospodaří a vyrábí skvělé lahůdky - to všechno mohou 2. srpna zažít návštěvníci Kozí farmy Zerlina v Hážovicích v rámci nového projektu Ministerstva zemědělství (MZe) s názvem Poznej svého farmáře.

MZe zaznamenalo mezi malými farmáři o účast v projektu obrovský zájem. Ze dvou stovek přihlášek vybrala odborná komise pět hostitelů nového projektu - Farmu Čapí letka z Mokřice u Krásné Hory nad Vltavou (26.7.), Kozí farmu Zerlina z Hážovic u Rožnova pod Radhoštěm (9.8.), Ma-Ma rodinnou mlékárnu Úhořilka ze Štoků (23.8.), Farmu pod Lipou z Rokytnice v Orlických horách (30.8.) a EKO Sady Komňa u Uherského Brodu (13.9.).

"Vždy v sobotu jedna z farem otevře svá "vrátka" pro návštěvníky a nechá je nahlédnout do provozu. Společně s hostitelskou farmou se představí i další lokální chovatelé a pěstitelé a nabídnou k prodeji své produkty, " informovalo MZe. Kromě toho budou v nabídce potraviny oceněné značkou Regionální potravina a chybět nebude ani doprovodný program - cimbálová muzika Portáši, divadlo Řád červených nosů, zábavné hry pro děti i dospělé, hrací koutky i rozhovory s přítomnými farmáři.

Farma Zerlina nabídne vynikající kozí sýry a výroky z kozího mléka, František Šubert přiveze pravé štramberské uši, valašské frgály, koláčky a plněné rohlíčky nabídne Pekárna Anežka ze Starého Jičína. Tradiční tyčinky, které měl rád už prezident Masaryk, najdete ve stánku Goldova pekařství. Ovoce, zeleninu a brambory přiveze Miroslav Lička ze Sedlnic, Mlékárna Čeladenka bude točit svou vynikající zmrzlinu. Malá rodinná firma Lubomíra Janhuby nabídne produkty z plodů aronie, kterou pěstuje na vlastních plantážích v čistém prostředí Podbeskydí. Další produkty lokálních producentů, domácí džemy nebo kávu a další výrobky zdravé výživy nabídne Bio Café z Frýdlantu nad Ostravicí. V nabídce najdete také lokální produkty oceněné značkou Regionální potravina. Chybět nebudou ochutnávky a občerstvení. Vstup na akci je zdarma.


Kozí farma Zerlina, Hážovice 2070, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm - 9. 8. 2014
Rodinná ekologická farma je zaměřená na výrobu kvalitních certifikovaných bio produktů z kozího mléka. Farma se specializuje na faremní prodej ze dvora a agroturistické aktivity, které zpřístupňují návštěvníkům řemeslné a kulturní tradice Valašska, a současně seznamují návštěvníky se životem na Valašsku dnes. Na farmě chovají kozy hnědé krátkosrsté, které jsou součástí českého genofondu. V nabídce najdete mimo různých druhů sýrů i pasterované a nepasterované kozí mléko, syrovátku a jogurty, vše v kvalitě BIO. Měkké druhy kozích bio-sýrů jsou vhodné do pomazánek a salátů, polotvrdé sýry jsou vhodné na zapékání, zrající sýry k pivu, vínu i na grilování. Specialitou farmy jsou zrající kozí bio sýry - Beskyd, Pepin a Gabrin. Beskyd je poctivý valašský polotvrdý zrající sýr pod kůrkou, který zraje 2 měsíce, Gabrin a Pepin zrají pod různými druhy ušlechtilé plísně 3-4 týdny. Sýry Beskyd a Gabrin získaly ocenění v gastronomické soutěži o nejlepší Valašský sýr.

Více informací: www.jentodobre.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí