zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EU 22/14 Veřejná konzultace Evropské komise ke kvalitě pitné vody v EU; T: 23.9.2014

18.08.2014
Pitná voda
EU 22/14 Veřejná konzultace Evropské komise ke kvalitě pitné vody v EU; T: 23.9.2014

Cílem této konzultace je zmapovat spektrum názorů občanů na to, zda a případně jaká je nutné provést opatření ke zlepšení dodávky vysoce kvalitní pitné vody. Výsledky konzultace budou zohledněny při rozhodování o tom, zda a jakým způsobem je třeba revidovat směrnici 98/83/ES o jakosti vody určené k lidské spotřebě.

Jako "pitnou vodu" označujeme veškerou vodu určenou k lidské spotřebě nebo k jiným účelům v domácnosti. Směrnice o pitné vodě si klade za cíl chránit lidské zdraví před nepříznivými účinky jakéhokoli znečištění - tedy aby voda z kohoutku v domácnostech spotřebitelů byla zdravotně nezávadná a čistá. Na přírodní minerální vody se nevztahuje. Balená voda včetně přírodní minerální vody musí splňovat požadavky stanovené předpisy pro kvalitu potravin.

Úvodní otázky jsou obecného charakteru. Počínaje otázkou 4 mohou odpovědi vyžadovat znalost směrnice o pitné vodě. Máte možnost zodpovědět pouze ty otázky, které jsou pro vás relevantní. Odhadovaný čas nutný k vyplnění dotazníku je 15 minut.

Link: http://ec.europa.eu/eusurvey/runner/DWSurvey?surveylanguage=CS

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí