zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Koupací sezóna pomalu končí - připravte se na zazimování bazénu včas!

20.09.2014
Voda
Koupací sezóna pomalu končí - připravte se na zazimování bazénu včas!

Jakmile se na podzim ochladí, skončí koupací sezóna, ale ne péče o bazén...

Je třeba provést několik úkonů, které Vám v příští sezóně zjednoduší další zprovoznění bazénu. Z naší nabídky bazénové chemie Krystalpool je pro zazimování určen přípravek ZAZIMOVAČ, který zamezuje tvorbě řas a usazenin při nízkých teplotách během zimní přestávky a díky svým vlastnostem ulehčí jarní čištění bazénu.

Co je (ve zkratce) třeba udělat?

Zazimování bazénu je ideální realizovat v době, kdy teplota bazénové vody klesne pod 10°C, a to z důvodu, že se v bazénové vodě snižují procesy množení bakterií, řas a mikroorganismů na minimum. Doporučuje se, aby byla bazénová voda při zazimování bazénu čistá a s upraveným pH.

Na konci koupací sezóny tedy nejprve odpustíme vodu pod skimmer a zpětné trysky. Stěny důkladně očistíme, vysajeme dno a do zbytku vody, která zůstala v bazénu, přidáme tekutý přípravekZAZIMOVAČ. Přípravek nezabrání zamrznutí vody v bazénu - k zabránění poškození stěn je vhodné použít speciální ledové polštáře nebo polystyrénové desky. Po zakrytí plachtou je bazén připraven na zimu.

zazimovač

Jak se Zazimovač používá?

Ideální je, aby voda v bazénu byla čistá a správně upravená. Proto je třeba před přidáním přípravku ZAZIMOVAČ upravit pH vody (na 6,8 -7,6 přípravky pH MINUS nebo pH PLUS), v případě tvrdé vody navíc použít i přípravek SNÍŽENÍ TVRDOSTI (vše dle návodů uvedených na těchto přípravcích). Hladina vody v bazénu se sníží pod skimmer a vratné trysky.

Přípravek ZAZIMOVAČ se dávkuje v množství 1 litr přípravku na 20 m^3 vody - odměřená dávka se naředí vodou v poměru 1:9 a naředěný roztok se rovnoměrně rozlije podél celého okraje bazénu. Následně se bazén přikryje a zabezpečí podle pokynů výrobce bazénu.

Podle objemu vody v bazénu si můžete vybrat z balení o objemu jeden nebo tři litry. Více na http://eshop.asio.cz/kategorie/bazenova-chemie/zazimovace/.

Mgr. Petra Kaderková
ASIO, spol. s r.o.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí