zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Odpadní voda z domovní čistírny

03.10.2014
Čištění odpadních vod
Odpadní voda z domovní čistírny

Vypouštění odpadních vod do kanalizace pro veřejnou potřebu ukončené čistírnou odpadních vod.

Otázka

Je dovoleno vypouštět odpadní vody přes domovní čistírnu odpadních vod do kanalizace pro veřejnou potřebu v případě, že je tato kanalizace ukončena čistírnou odpadních vod?

Odpověď

V případě, že je kanalizace ukončena čistírnou odpadních vod, není dovoleno vypouštět do této kanalizace odpadní vody přes septiky a čistírny odpadních vod, pokud se nejedná o čistírny odpadních vod k odstranění znečištění, které převyšuje limity znečištění uvedené kanalizačním řádem [§ 18 odst. 3 zákona č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu a o změně některých zákonů ve znění pozdějších předpisů (zákon o vodovodech a kanalizacích].

K vypouštění odpadních vod, které vyžadují před svým vypuštěním do kanalizace pro veřejnou potřebu vzhledem k hodnotám kanalizačního řádu předčištění, není třeba po novele zákona o vodovodech a kanalizacích č. 175/2013 Sb. povolení vodoprávního úřadu. Možnost takového vypouštění je ponechána na soukromoprávní, tj. smluvní rovině mezi provozovatelem kanalizace a ,,odběratelem".

Autor: Mgr. Veronika Vytejčková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí