zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Česká roadshow o nanotechnologiích procestovala východní pobřeží USA

09.12.2014
Čištění odpadních vod
Sanace, staré zátěže
Česká roadshow o nanotechnologiích procestovala východní pobřeží USA

Sérii prezentací, jednání a návštěv spojených se sektorem nanotechnologií uspořádali v říjnu ve třech městech východního pobřeží Spojených států amerických agentura CzechInvest a Generální konzulát České republiky v New Yorku.

Zúčastnilo se jí šest českých společností a výzkumných institucí působících v oblasti nanovláken, nanočástic a polymerů. Cílem bylo prezentovat zdatnost českého národa v těchto oblastech a navázat užší spolupráci s jejich americkými protějšky.

Své technologie a podnikatelské plány představili zástupci firem Advanced Materials - JTJ s.r.o., NANO IRON, s.r.o. a SYNPO, akciová společnost, nejnovější zjištění a výzkumné a vzdělávací aktivity zase odborníci ze Středoevropského technologického institutu CEITEC, Katedry netkaných textilií a Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace z Technické univerzity v Liberci.

Kromě prezentací a networkingu byla připravena návštěva vznikajícího výzkumného centra CUNY Advanced Science Research Center, společného projektu Columbia University a The City University of New York (CUNY), prohlídka SUNY College of Nanoscale Science and Engineering v Albany nebo setkání s výzkumnými týmy na půdě Boston University. Zároveň měli všichni možnost využít jednání s patentovými specialisty právní kanceláře Hodgson Russ a setkali se s ředitelem divize mezinárodního obchodu kanceláře starosty New Yorku.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí