zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

XV. zasedání Fóra pro výměnu informací o nejlepších dostupných technikách

07.01.2015
IPPC
XV. zasedání Fóra pro výměnu informací o nejlepších dostupných technikách

5. listopadu 2014 se v budově Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) konalo již XV. zasedání Fóra pro výměnu informací o nejlepších technikách. Zasedání se zúčastnilo 83 odborníků zabývajících se problematikou integrované prevence a omezování znečišťování.

Fórum zajišťuje každoročně MPO ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí (MŽP), s Ministerstvem zemědělství (MZe), Českou inspekcí životního prostředí (ČIŽP) a CENIA, českou informační agenturou životního prostředí.

Pozornost patřila zejména procesu revizí referenčních dokumentů o nejlepších dostupných technikách tzv. BREF (z angl. Reference Document on Best Available Techniques), který byl nastartován schválením směrnice Evropského parlamentu a Rady 2010/75/EU o průmyslových emisích. Přednášející se rovněž věnovali novému nastavení vazeb v evropských technických skupinách (TWG, z angl. Technical Working Groups) a přeneseně pak v národních technických pracovních skupinách tzv. TPS, které se projevuje v zintenzivnění spolupráce, komunikace a vzájemné informovanosti při postupu prací na aktuálně revidovaných dokumentech BREF.

Jeden z bloků Fóra byl věnován BAT centrům. Uvedeny byly informace o BAT centru při Institutu environmentálních technologií Vysoká škola báňská Ostrava, BAT centrum při Zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a BAT centrum při Agronomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Rovněž byl věnován dostatečný prostor diskusi.

Odborné prezentace jsou ke stažení na www.ippc.cz v sekci >> Systém výměny informací >> Fórum pro výměnu informací.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí