zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekt Koruna za kilo startuje

05.03.2015
Zpětný odběr
Projekt Koruna za kilo startuje

Se začátkem března startuje projekt KORUNA ZA KILO - společná aktivita kolektivního systému pro zpětný odběr elektroodpadu ASEKOL a Národní rady osob se zdravotním postižením ČR (NRZP). Za každý kilogram starého elektra, které lidé od 1. března až do konce roku 2015 vhodí do červených kontejnerů, obdrží nadační fond Rovná šance, který spadá pod NRZP, jednu korunu. Projekt si klade za cíl podpořit hendikepované občany při získávání pracovních příležitostí.

,,Jednorázové finanční příspěvky v tomto případě neplní svůj účel, zato rekvalifikace a stálé zaměstnání mají pro běžný život hendikepovaných a jejich zařazení do společnosti daleko větší význam," říká Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR. Zjednodušeně řečeno - každý, kdo letos vhodí starý telefon, fén nebo třeba toustovač do jednoho z 2 123 červených kontejnerů po celém Česku, pomůže hendikepovaným najít práci. V loňském roce se za stejné období vybralo z červených kontejnerů celkem 1 000 000 kilogramů elektroodpadu, letos se očekává podobný výsledek. Znamená to, že by nadační fond mohl získat třeba i milion korun.

,,Nadačnímu fondu Rovná šance jsme se rozhodli pomoci tímto způsobem i proto, že v rámci zpracování elektroodpadu úzce spolupracujeme s několika chráněnými dílnami v Česku a víme, jak je pro hendikepované spoluobčany obtížné najít si práci," vysvětluje Martina Ďaďová, ředitelka marketingového oddělení kolektivního systému ASEKOL, který červené kontejnery provozuje.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí