zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novela vyhlášky k bateriím v připomínkovém řízení

17.04.2015
Odpady
Zpětný odběr
Novela vyhlášky k bateriím v připomínkovém řízení

Do připomínkového řízení jde návrh novely vyhlášky č. 170/2010 Sb., o bateriích a akumulátorech.

Stručně k obsahu:

Návrh novely vyhlášky nahrazuje dosavadní znění přílohy č. 3 ,,Roční zpráva o plnění povinností zpětného odběru a odděleného sběru baterií a akumulátorů".

Podle důvodové zprávy je cílem této novely především přizpůsobení formuláře roční zprávy požadavkům na rozsah ohlašovací povinnosti ČR vůči Evropské komisi a dále zlepšení kontrolovatelnosti hospodaření kolektivních systémů v oblasti baterií a akumulátorů. Konkrétně má tato novela rozšířit v roční zprávě údaje o bateriích a akumulátorech uváděných na trh a zpětně odebraných nebo odděleně sebraných bateriích a akumulátorech, a to z důvodu změny struktury dat zasílaných Evropské komisi.

Do přílohy č. 3 vyhlášky se také doplňují obsahové náležitosti ,,Přehledu hospodaření s prostředky určenými na finanční zajištění plnění povinností výrobců baterií a akumulátorů, se kterými provozovatel kolektivního systému uzavřel smlouvu o společném plnění", což je samostatná příloha roční zprávy.

Účinnost této novely se předpokládá k datu 1. července 2015.

(Návrh novely obsahuje přechodné ustanovení, podle kterého se má roční zpráva o bateriích a akumulátorech za rok 2015 zpracovat podle přílohy č. 3 k vyhlášce č. 170/2010 Sb., ve znění účinném po dni nabytí účinnosti této vyhlášky.)

Termín pro předání připomínek k návrhu novely na MŽP je 5. 5. 2015.

Ke stažení:

text novely vyhlášky - navrh-vyhlasky-baterie.pdf [ 137.05 kB ]

text novely vyhlášky z vyznačenými změnami v dosavadním znění - platne-zneni-s-vyznacenim-navrhovanych-zmen.pdf [ 174.71 kB ]

Zdroj: Ing. Petr Havelka, ředitel České asociace odpadového hospodářství (www.caoh.cz)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí