zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zdravá města se připojují k mezinárodní kampani Světový den bez tabáku

30.05.2015
Zdraví
Zdravá města se připojují k mezinárodní kampani Světový den bez tabáku

Světový den bez tabáku připadá každoročně na 31. květen. Mezinárodní kampaň podporovaná Světovou zdravotní organizací (WHO) se zaměřuje na prevenci nemocí spojených s užíváním tabákových výrobků. Ke kampani se hlásí také členové Národní sítě Zdravých měst ČR (NSZM). Letošní ročník kampaně se celosvětově zaměřuje především na téma nezákonného obchodu s tabákovými výrobky.

Nezákonný trh s tabákem může podle provedených studií a informací poskytnutých globálním celním společenstvím představovat asi jednu z každých deseti cigaret spotřebovaných na celém světě. Z mnoha rozličných úhlů pohledu je nezákonný obchod s tabákovými výrobky významným globálním problémem, zahrnujícím zdraví, právo a ekonomiku, správu věcí veřejných a korupci.

V České republice se každoročně u příležitosti Světového dne bez tabáku koná řada osvětových akcí s protikuřáckou tematikou. Kampaň podporuje kromě WHO také Státní zdravotní ústav. Přímo ve Zdravých městech, obcích a regionech se chystá řada akcí, jako jsou ,,Cesty za čistým vzduchem", soutěže a divadelní představení s protikuřáckou tematikou pro děti, přednášky a zdravotní poradenství pro dospělé.

Výběr z aktuálních programů Zdravých měst, obcí a regionů s chystanými akcemi naleznete na adrese www.ZdravaMesta.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí