zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

K otázce schválení provozního řádu vodního díla

29.06.2015
Voda
K otázce schválení provozního řádu vodního díla

Je vodním zákonem zakotvena povinnost vlastníka vodního díla předložit ke schválení provozní řád vodního díla?

Otázka

Je vodním zákonem zakotvena povinnost vlastníka vodního díla předložit ke schválení provozní řád vodního díla?

Odpověď

Dodržování schváleného manipulačního řádu vodního díla a jeho provozního řádu patří mezi základní povinnosti vlastníků vodních děl [§ 59 odst. 1 písm. a)]. Manipulační řád se schvaluje rozhodnutím vodoprávního úřadu (§ 115 odst. 17), zatímco provozní řád se neschvaluje, musí být však pro vodní dílo zpracován a v některých případech předložen vodoprávnímu úřadu [§ 15 odst. 3 nebo § 15a odst. 2 písm. h)]. Náležitosti manipulačních a provozních řádů stanoví vyhláška č. 216/2011 Sb.

Autor: Mgr. Veronika Vytejčková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí