zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hvězdárna a planetárium Brno hostí fotografickou výstavu Jaderné palivo

19.07.2015
Atomová energie
Ekologické vzdělání a výchova
Hvězdárna a planetárium Brno hostí fotografickou výstavu Jaderné palivo

V prostorách Hvě

(mad) - V prostorách Hvězdárny a planetária Brno byla 1. července 2015 zahájena výstava s názvem Jaderné palivo - umění špičkových technologií. Hlavním úkolem projektu je představit výrobní cyklus podniků vyrábějících jaderné palivo a zpřístupnit veřejnosti osobitou magii tohoto procesu.

,,Výstava dokazuje, že i moderní a na první pohled velmi chladné technologie - v tomto případě však velmi horké - mohou být krásné. V detailu i celku," říká ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek. ,,Jedná se o novodobé umění, památníky lidského umu a technologického pokroku," dodává.

Jako objekty fotografům posloužily vzorky produkce, výrobní procesy, zařízení a technologie palivové společnosti TVEL, která je dodavatelem jaderného paliva do českých jaderných elektráren v Temelíně a v Dukovanech a také do dvou výzkumných a jednoho univerzitního reaktoru. Autoři následně srovnávali produkci podniků této společnosti s nejvýznamnějšími uměleckými díly z oblasti výtvarného umění, sochařství, folklórních artefaktů a uměleckých šperkařských děl, mezi nimiž jsou vitráže Milánského chrámu, mozaika starého Řecka, pyramida pařížské galerie Louvre a další díla.

Výstava je volně přístupná v prostorách a otvíracích hodinách Hvězdárny a planetária Brno a potrvá do 31. července letošního roku.ZDROJ: brno.cz


Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí