zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Postup revize BREF dokumentu Velká spalovací zařízení

06.08.2015
IPPC
Postup revize BREF dokumentu Velká spalovací zařízení

Ve dnech 1. až 9. června 2015 se v Seville uskutečnilo finální jednání mezinárodní pracovní skupiny (TWG, Large Combustion Plants - LCP) v rámci přípravy revize dokumentu o nejlepších dostupných technikách "Velká spalovací zařízení" tzv. BREF LCP.

Cílem jednání bylo projednat návrhy jednotlivých BAT technik, které se promítnou do tzv. Závěrů o BAT. Na základě průběhu jednání byly Závěry o BAT předběžně finalizovány, to se týkalo hlavně nastavení emisních limitů (BAT AEL) pro jednotlivé polutanty. Vyjednávání ČR se soustředilo převážně na obhájení připomínek, které nebyly uspokojivým způsobem vypořádány v předloženém návrhu Závěrů o BAT LCP. Nesouhlas ČR byl s navrženými emisními limity pro oxidy síry, dusíku, rtuti pro spalování lignitu, příp. černého uhlí. K této problematice je pozice ČR neměnná již od začátku revize BREF dokumentu.

V termínu do 30. července 2015 v rámci tzv. split wiev lze předložit a dokladovat další dokumenty a podpůrná data u podmínek Závěrů o BAT, u kterých nedošlo v rámci TWG na finálním jednání k dohodě.

Závěry o BAT pro velká spalovací zařízení po zapracování všech předložených připomínek budou předloženy ke schválení na fóru dle čl. 13 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2010/75/EU o průmyslových emisích konaného Evropskou Komisí v Bruselu do konce roku 2015. Takový je zatím plán Evropského úřadu pro IPPC (European Integrated Pollution Prevention and Control Bureau - EIPPCB).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí