zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

12 tipů, jak se zbavit zápachu

26.09.2015
Ovzduší
Zdraví
12 tipů, jak se zbavit zápachu

Několik babských rad, jak bojovat se zápachem..

Zkuste si představit, že jedete tramvají nebo jiným dopravním prostředkem a někdo vedle vás chvíli předtím holdoval alkoholu, cigaretám, česnekoé pomazánce nebo honbě za fotbalovým míčem. A výsledkem je samozřejmě zápach, který vás praští do nosu. Projděme si několik rad našich babiček, které si s těmito pachy uměly poradit i bez mentolových žvýkaček a silných deodorantů.

Alkohol

Aby z vás nebyl cítit alkohol, snězte jablko

Česnek a cibule

Po požití cibule či česneku se napijte mléka. Pomůže rovněž rozžvýkání kávového zrna nebo doušek silné černé kávy.

Slaneček nebo jiná ryba

Starosti s rybím dechem vás zbaví plátek citrónu. Stačí jej chvíli povalovat v ústech. Zápachu na rukou se také zbavíte kouskem citrónu. Zápach od cibule nebo slanečku na nožích odstraňte pomocí hrsti navlhčené soli, kterou nůž potřete.

Cigarety

Žvýkejte bylinky. Není to jen máta, která vám pach pomůže zahnat, ale i petrželová nať, eucalyptus, kardamon a další. Zápach z popelníků odstraníte po jejich umytí namočením do vody s několika kapkami denaturovaného lihu. Poté znovu omyjte!

Pach z úst

Pro odstranění pachu z úst pijte čaj z šalvěje a máty po dobu 3 týdnů, pak si dejte pauzu 1 týden pak znova pijte čaj 3 týdny dokud pach nezmizí.
Pot

Zápach z potu odstraníte omývání vlažnou vodu s trochou octa

Zápach z bot

Pokud nefungují nejrůznější k tomu určené spreje, vysypte boty jednou solí a nechte přes noc působit
Zápach z ledničky

Nepříjemné odéry z nejrůznějších potravin do sebe vtáhne rozkrojená cibule

Aby to vonělo u vás doma...

Váš domov je místo, které vám musí vonět a je na vás, jestli tomu tak bude. Vždy je obtížnější zbavit se pachů, pokud jste náruživí kuchaři nebo milovníci domácích zvířat, ale ani tak nezoufejte. Jak se účinně zbavit pachů v kuchyni i mimo ni, je opět otázka, na kterou znaly odpověď už naše babičky.

...pach v kuchyni

Pachu v kuchyni se zbavíte povařením aromatických bylin v otevřeném hrnci. Máta, šalvěj, levandule, dobromysl, heřmánek a mateřídouška do sebe tyto pachy pohltí. Pokud neholdujete bylinkám, stejnou práci udělá i povařená voda s octem.

...pach ze špajzu

Pokud postavíte do skříňky, ve které uchováváte potraviny, nádobku s rozmělněným dřevěným uhlím, bude pohlcovat všechny vedlejší pachy. Uhlí je však třeba čas od času vyměnit.

... pach v bytě

Pachu v bytě se teď na zimu můžete zbavit použitím některých domácích směsí, třeba povařenou vodou s octem nebo citrónovou šťávou, kterou v misce položíte na rozehřáté topení. Na teplé topení můžete také rozložit pomerančovou či citrónovou kůru.

...pach z odpadu

Ucpané vodovodní a odpadní roury často provází zápach. Vyčistíte je tak, že je občas prolijete vařící vodou s trochou sody.

Pokud u Vás tyto jednoduché triky nefungují, nezbývá, než se obrátit na odborníky - www.Regitas.cz - kteří Vám zaručeně pomohou...

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí