zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Předvánoční klimatické RozVerky Ekologického institutu Veronica

05.12.2015
Obecné
Předvánoční klimatické RozVerky Ekologického institutu Veronica

Klimatická konference v Paříži rozhodne o budoucnosti planety

V pondělí začala v Paříži klimatická konference COP 21, kde se sešli zástupci vlád většiny světových zemí a mezinárodních organizací. Cílem COP 21 je dosáhnout právně závazné a dlouhodobé dohody o ochraně klimatu. Podle Klimatické koalice, jejímž členem je i Ekologický institut Veronica, je cílem dohody urdržení globálního růstu teploty pod hranicí 2°C. Bezpečnou hranicí je však podle mnoha států i vědců 1,5 °C. Jednání v Paříži potrvá do 11. prosince. A jaké jsou vyhlídky na průběh a výsledek klimatické konference v Paříži? Sledujte web Změna klimatu!
Více informací naleznete zde.

Klimatická konference v Paříži rozhodne o budoucnosti planety

Přijďte si pro vánoční jedličky na Zelný trh

Ve čtvrtek 17. a v pátek 18. prosince budou vánoční jedličky k dostání i na Zelném trhu. Ve stánku Ekologického institutu Veronica se na vás budou těšit naše ekologické poradkyně. Pořídit můžete nejen jedličku v květináči, ale také třeba originální ekologické obaly na dárky. A navíc vám poradíme, jak obdarovat své blízké s ohledem na životní prostředí. Přijďte na Zelňák, těšíme se na vás!
Více informací naleznete zde.

Hledačka, nový program v Hostětíně pro všechny

Víte, co je hledačka neboli quest? Program, díky kterému si můžete projít Hostětín, a poznat jej z úplně nové strany. Představíme vám miškářství, neobvyklé tradiční řemeslo v Hostětíně a okolí. Kam se místní muži dříve vydávali za prací? Jak vypadal všední život hostětínských rodin? Vyzkoušejte si quest o miškářích! Bude vás bavit a dozvíte se věci, o kterých jste neměli tušení. Miškářskou hledačku jsme připravili jako jeden z nových programů, které jsou určeny skutečně pro každého. Za sucha jej totiž hravě zvládnou i návštěvníci se zdravotním znevýhodněním nebo rodiče s kočárky!
Více informací naleznete zde.

Divadlo: Příliš velká cena aneb Jak šla pohádka do háje

Zveme Vás na tradiční benefiční divadelní představení Ekologického institutu Veronica, které se uskuteční 4. března 2016 v divadle Husa na provázku. Těšit se můžete na ostrovtip autora Mojmíra Vlašína, bohatý raut nebo cimbálovou muziku Veronica. Hru představí divadelní soubor Verdis. Vstupenky jsou připraveny k zakoupení od úterý 1. prosince v Ekologické poradně Veronica na Panské 9 v Brně, nebo v našem e-obchodě. Pro každého člena Klubu přátel Veronica je u nás připravena vstupenka zdarma!
Více informací naleznete zde.

Dárky od Veroniky pro vaše blízké

Už víte, čím potěšíte své blízké u vánočního stromečku? V naší poradně na Panské 9 v Brně můžete pořídit výrobky z chráněné díly Český západ nebo Sansimon. Na výběr jsou také čokolády, kávy a koření s certifikátem Fair Trade či svícny z FSC dřeva. Ani letos nebude chybět edice vánočních moštů z Hostětínské moštárny. A dokonce za vás vyřešíme do čeho dárky zabalíte, protože pro vás máme široký výběr recyklovaných látkových pytlíků LaPytla. Pokud je však chcete překvapit jedinečným zážitkem v Bílých Karpatech, darujte jim poukaz pobyt v Hostětíně!
Více informací naleznete zde.

Advent s Nadací Veronica

V předvánočním období se můžete s Nadací Veronica setkat hned na několika akcích. Můžete pořídit dobré věci pod stromeček, anebo přinést dar do nadačních obchodů, a pomoci tak Brnu. A kde se uvidíme?
4. a 5. prosince na Industra Fashion Marketu. Můžete nakoupit i darovat.
7. až 13. prosince pořádá sbírku pro nadační obchody nová kočičí kavárna Envicafé na Kolišti 55.
8. a 9. prosince se s námi setkáte na vánočních trzích na Zelňáku přímo v srdci Brna.
15. a 17. prosince máme stánek na Vánočním jarmarku neziskovek na Staré radnici vždy od 16 do 21.00. A 19. a 20. prosince tam budeme zase.
16. prosince najdete náš stánek na festivalu Tlení v Bajkazylu Brno. Můžete nakoupit i darovat.
Více informací naleznete zde.

Obejdete se ve vaší přírodní zahradě bez rašeliny?

Rašelina je snadno dostupným zbožím. Tvoří běžnou součást zahradních substrátů, o čemž mnohdy ani nevíme. Získává se těžbou rašelinišť, která jsou však cenným ekosystém vyvíjejícím se tisíce let. Rašeliniště mají schopnost pohlcovat oxid uhličitý, a tím jsou důležitá pro ochranu klimatu. Ve Velké Británii platí od roku 2015 zákaz využití rašeliny ve veřejných parcích. V České republice jde stále o velmi oblíbený substrát. Dokážeme se bez rašeliny obejít? Čtěte Magazín přírodního zahradníka!
Více informací naleznete zde.

Prodejní výstava uměleckých děl z aukcí Nadace Veronica

Stýská se vám po benefiční aukci Nadace Veronica? Letos si dala nadace pauzu, aby vás mohla příští rok potěšit novým formátem této oblíbené akce. Krásné obrazy či grafiky od našich výtvarníků a výtvarnic si ale můžete koupit sobě či blízkým pod stromeček i letos. Přijďte si vybrat z prodejní výstavy uměleckých děl z předchozích aukcí. Výstava v prostorách Domu ochránců přírody na Panské 9 potrvá do 23. prosince, otevřena je od pondělí do čtvrtka od 9 do 17 hodin, mimo tyto hodiny prohlídka na vyžádání u Ireny Maškové na telefonu 608 911 633. Z uměleckých děl z galerie Nadace Veronica můžete vybírat i online v tomto albu
Více informací naleznete zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí