zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vltavu u náplavky v Praze znečistil odpad z kanalizace

08.04.2016
Odpady
Čištění odpadních vod
Havárie
Vltavu u náplavky v Praze znečistil odpad z kanalizace

Vltavu u oblíbené pražské pražské náplavky znečistily nánosy plovoucího odpadu. Správce náplavky Jan Nejedlý na dotaz ČTK řekl, že jde o odpad z kanalizace, který vyplavil noční déšť. Úklidová firma i majitelé kotvících lodí od rána odpad z vody odstraňovali. Podle reportérky ČTK po poledni u břehu stále plavaly nečistoty z kanalizace, plastové lahve nebo plechovky od piva. "V tuto chvíli je břeh kolem náplavek zase v pořádku," uvedl po 15:00 Nejedlý. Případné dočištění podle něj zajistí firma ve večerních hodinách.

Na silné znečištění upozornila ráno radnice Prahy 2. "Odbor ochrany prostředí magistrátu kontaktoval provozovatele lodní dopravy, na jehož přístavních můstcích je znečištění zachyceno. Ten nás informoval, že úklid pravidelně provádí a zajistí ho i nyní," řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Kromě loďařů se podle Nejedlého na odstranění odpadků podílela i správcovská firma Trade Center Praha a.s. "V průběhu dne navíc došlo ke změně povětrnostních podmínek, část práce tak udělal i vítr," řekl správce.

Situace podle něj není nijak výjimečná. "Po větších deštích se do Vltavy dostává odpad, který kanalizační systém není schopen odvést do čistírny odpadních vod, takže se na hladině dočasně objevují plovoucí nečistoty," vysvětlil.

Pražské náplavky jsou zvláště v letním období oblíbeným cílem Pražanů. Po pravém břehu navíc vede páteřní cyklostezka, po níž denně projedou tisíce lidí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí