zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ECHA zveřejnila stručné pokyny - Doporučení pro uživatele chemikálií na pracovišti

29.04.2016
BOZP
Firemní ekologie
Chemické látky
ECHA zveřejnila stručné pokyny - Doporučení pro uživatele chemikálií na pracovišti

Cílem stručných ECHA pokynů je pomoci uživatelům chemikálií při plnění povinností podle nařízení REACH a CLP.

ECHA ve spolupráci s pracovní skupinou HelpNet připravila stručné pokyny -- Doporučení pro uživatele chemikálií na pracovišti, pro snadnější orientaci v klasifikaci (nebezpečných vlastnostech), označování a balení chemických látek a směsí a možnostech využívání/vytěžování dostupných informací o chemických látkách/směsích (např. InfoCard, informace na štítcích, v bezpečnostních listech, expozičních scénářích a dal.) zveřejněných na webových stránkách ECHA pro efektivní systém řízení chemikálií na pracovišti.

Součástí pokynů je také přehled platných (k 30. 03. 2016) jednak legislativních opatření vztahujících se ke klasifikaci, balení a označování chemických látek a směsí a jednak hlavních legislativních opatření specificky se vztahující k problematice řízení, nakládání a bezpečného používání chemikálií.

ECHA uvádí, že dokument bude dostupný v 23 jazycích členských států EU, tj. i v českém jazyce.

Pozn.: HelpNet je síť vytvořená z ECHA helpdesku a helpdesků členských států pro účely vysvětlování požadavků nařízení Rady a Evropského parlamentu REACH, CLP a BPR (biocidní přípravky). Tato síť byla vytvořena pro zlepšení kooperace helpdesků k častým otázkám. Přínosem této spolupráce je dosažení jednotného názoru na legislativní požadavky výše citovaných nařízení a poskytování konsistentních pokynů a harmonizovaných doporučení třetím stranám/tazatelům. Pravidelným výstupem HelpNet jsou odpovědi na často pokládané dotazy (FAQ) veřejně dostupné na webových stránkách ECHA v sekci "Podpora".

Další informace z ECHA

Pokyny--Doporučení pro uživatele chemikálií na pracovišti (eng)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí