zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Navštivte Zoo Plzeň za vysloužilý spotřebič

24.06.2016
Zpětný odběr
Navštivte Zoo Plzeň za vysloužilý spotřebič

Přijďte v sobotu 25. června s vysloužilým elektrospotřebičem do Zoologické a botanické zahrady Plzeň, odevzdejte ho do přistaveného kontejneru a získejte dětskou vstupenku zdarma. Můžete zde odevzdat například rychlovarnou konvici, toustovač, žehličku či fén.

Tuto akci připravil kolektivním systémem ELEKTROWIN, který se zabývá sběrem a recyklací elektroodpadu, ve spolupráci s Plzeňským krajem a plzeňskou zoo.

Děti i dospělí budou mít možnost se u stánku ELEKTROWINu dozvědět, jak správně zacházet s vysloužilým elektrozařízením, aby neohrožovalo životní prostředí.

,,Recyklaci je potřeba stále připomínat stejně tak, jako že vysloužilé elektrospotřebiče nepatří do směsného odpadu. ELEKTROWIN působí na trhu již více než deset let a za tu dobu jsme vybudovali přes 13 000 sběrných míst," vysvětluje vedoucí zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN Jan Marxt.

ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a likvidaci nefunkčních elektrozařízení a elektroodpadu. Od svého založení v roce 2005 již zrecyklovala více než 15 000 000 vyřazených elektrospotřebičů o celkové hmotnosti 245 000 tun. Zaměřuje se na chladicí zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické ná