zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Navštivte Zoo Plzeň za vysloužilý spotřebič

24.06.2016
Zpětný odběr
Navštivte Zoo Plzeň za vysloužilý spotřebič

Přijďte v sobotu 25. června s vysloužilým elektrospotřebičem do Zoologické a botanické zahrady Plzeň, odevzdejte ho do přistaveného kontejneru a získejte dětskou vstupenku zdarma. Můžete zde odevzdat například rychlovarnou konvici, toustovač, žehličku či fén.

Tuto akci připravil kolektivním systémem ELEKTROWIN, který se zabývá sběrem a recyklací elektroodpadu, ve spolupráci s Plzeňským krajem a plzeňskou zoo.

Děti i dospělí budou mít možnost se u stánku ELEKTROWINu dozvědět, jak správně zacházet s vysloužilým elektrozařízením, aby neohrožovalo životní prostředí.

,,Recyklaci je potřeba stále připomínat stejně tak, jako že vysloužilé elektrospotřebiče nepatří do směsného odpadu. ELEKTROWIN působí na trhu již více než deset let a za tu dobu jsme vybudovali přes 13 000 sběrných míst," vysvětluje vedoucí zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN Jan Marxt.

ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a likvidaci nefunkčních elektrozařízení a elektroodpadu. Od svého založení v roce 2005 již zrecyklovala více než 15 000 000 vyřazených elektrospotřebičů o celkové hmotnosti 245 000 tun. Zaměřuje se na chladicí zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Sběrnou síť tvoří více než 13 000 sběrných míst po celé České republice.Více informací naleznete na www.elektrowin.cz.

Zoologická a botanická zahrada města Plzně, příspěvková organizacenení jen zoologická zahrada. Její součástí je i botanická zahrada a taktéž Dinopark, první v ČR. Samotná zoo byla založena v roce 1926, na současné místo se přestěhovala v roce 1963. V roce 1961 vznikla botanická zahrada a obě se sloučily ve společný celek roku 1981. Zoo Plzeň je členem mnoha mezinárodních asociací, mimo jiné Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Také se podílí na více než 45 programech EEP (Evropský záchovný program). Zoo má otevřeno 365 dní v roce. Více informací na www.zooplzen.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí