zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vazba nařízení vlády č. 401/2015 Sb. a zákona o integrované prevenci

21.07.2016
IPPC
Vazba nařízení vlády č. 401/2015 Sb. a zákona o integrované prevenci

Účelem tohoto materiálu je provozovatelům a povolujícím úřadům ujasnit aspekty praktického provádění některých relevantních ustanovení nového předpisu v ochraně vod v oblasti integrované prevence, stejně jako sjednotit výkon státní správy.

Dokument vypracovaný odborem posuzování vlivů na životní prostředí a integrované prevence Ministerstva životního prostředí ve spolupráci s dalšími dotčenými odbory se zabývá vztahem nařízení vlády č. 401/2015 Sb. o ukazatelích a hodnotách přípustného znečištění povrchových vod a odpadních vod, náležitostech povolení k vypouštění odpadních vod do vod povrchových a do kanalizací a o citlivých oblastech ze dne 14. prosince 2015 a zákona č. 76/2002 Sb., o integrované prevenci a o omezování znečištění, o integrovaném registru znečišťování a o změně některých zákonů (zákon o integrované prevenci), ve znění pozdějších předpisů.

Tento metodický dokument je zaměřen zejména na problematiku aplikace emisních limitů uvedeného nařízení vlády na zařízení v režimu integrované prevence.

Dokument ke stažení:

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí