zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodovědné vycházky s Callou pokračují po prázdninách

28.08.2016
Ekologické vzdělání a výchova
Přírodovědné vycházky s Callou pokračují po prázdninách

Po prázdninové přestávce pokračuje cyklus přírodovědných vycházek, které už od roku 2008 pořádá v Českých Budějovicích a jejich blízkém okolí sdružení Calla. Zájemci o přírodu se v září vydají pozorovat netopýry na Vrbenské rybníky a kroužkovat ptáky do Šindlových Dvorů.

První zářijová vycházka ,,Netopýří safari na Vrbenských rybnících" se uskuteční již v pátek 2. září. Vzhledem k tomu, že netopýři patří mezi živočichy s noční aktivitou, začíná vycházka až v 18:45 hodin na zastávce českobudějovické MHD U Hvízdala. Vycházku povede zoolog Radek Lučan, který působí na Přírodovědecké fakultě UK a také v České společnosti na ochranu netopýrů. V případě špatného počasí, ve kterém netopýři nelétají, se akce přesune do prostor centra Cassiopeia na sídlišti Vltava.

,,Účastníci vycházky se mohou těšit nejen na povídání o netopýrech a jejich pozorování. Chystáme pro ně také ukázky odchytu netopýrů do sítí nebo jejich určování podle hlasu s pomocí tzv. bat detektoru," říká koordinátor cyklu přírodovědných vycházek Jiří Řehounek z Cally.

Druhá zářijová vycházka s názvem ,,Kroužkování v Šindlových Dvorech" proběhne v sobotu 24. září dopoledne. Zájemci o ornitologii se sejdou na zastávce českobudějovické MHD Litvínovice, Šindlovy Dvory, Náves. Hlavním průvodcem vycházky bude ornitolog Petr Veselý z Přírodovědecké fakulty JU.

V letošním roce zatím proběhly čtyři přírodovědné vycházky (Za botanikou a historií do centra Budějovic, Kroužkování v údolí Rudolfovského potoka, Výprava do pískovny Cep II a Výprava na Holubovské hadce a Dívčí Kámen), které se tématicky věnovaly geologii, botanice, entomologii, ornitologii a také historii. Celkem jsme na letošních vycházkách přivítali již téměř dvě stovky zájemců o přírodu.

,,Od počátku jsme chtěli, aby naše vycházky byly pokud možno různorodé a zahrnovaly co největší šíři přírodovědných oborů. Proto bychom rádi v říjnu zařadili po čase opět mykologickou vycházku, o jejímž termínu budeme zájemce včas informovat," uzavírá Jiří Řehounek.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
22
4. 2021
22.4-16.5.2021 - Festival, slavnost
Brno a okolí
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí