zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zájem o biopotraviny ve Francii prudce roste

24.09.2016
Biopotraviny
 Zájem o biopotraviny ve Francii prudce roste

Prodej biopotravin ve Francii by měl v letošním roce vzrůst o 20 procent, což bude nejrychlejší tempo růstu za sedm let, protože do tohoto segmentu vstupuje stále více zemědělců i obchodníků. Celkem mají tržby z prodeje biopotravin dosáhnout 6,9 miliardy eur (186,4 miliardy Kč), uvedla skupina zaměřené na podporu a rozvoj ekologického zemědělství Agence Bio.

Francie je největším zemědělským producentem v EU. Země však v posledních deseti letech relativně pomalu přecházela na biopotraviny ve srovnání s jejími sousedy v EU, jako Německo. V loňském roce se však objevily signály, že biopotraviny se v zemi stávají hlavním proudem. V prvním pololetí pak prodej biopotravin v zemi vzrostl o pětinu. Pro srovnání prodej potravin v supermarketech ve Francii v první polovině roku podle výzkumné společnosti Nielsen stoupl o méně než jedno procento.

"Vzestup biosektoru je v roce 2016 potvrzen," uvedl prezident Agence Bio Didier Perréol.

Rozloha zemědělské půdy určené pro ekologické pěstování stoupla na konci pololetí na 1,57 milionu hektarů z 1,4 milionu na konci loňského roku. To je 5,8 procenta celkové rozlohy zemědělské půdy ve Francii. Počet biofarem se zvýšil o deset procent.

V prvním pololetí otevřelo ve Francii 200 nových obchodů specializovaných na biopotraviny. Tržby ve specializovaných obchodech vzrostly o 25 procent. V supermarketech prodej biopotravin podle odhadů Agence Bio stoupl o 18 procent, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí