zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Priorita přináší přehled nových výzev

30.09.2016
Obecné
Priorita přináší přehled nových výzev

Státní fond životního prostředí ČR nabízí zvýhodněné půjčky na pokrytí povinné finanční spoluúčasti u zmíněných projektů na další zpracování a využití odpadů.

Čerpání aktuálně nabízených zvýhodněných půjček je podmíněno získáním dotace ve 41. výzvě Operačního programu Životní prostředí. Zájemci o půjčku s fixním úrokem již od 0,45 procenta o ni mohou požádat současně s žádostí o dotaci z programu i dodatečně.

Zvýhodněné půjčky jsou také nabízeny příjemcům dotací u projektů zaměřených na energetické úspory a vodohospodářskou oblast. Příjemci dotací z Operačního programu Životní prostředí mohou díky těmto půjčkám pokrýt až sto procent celkových způsobilých výdajů na jimi realizované projekty.

Nově Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím SFŽP ČR vyhlásilo 38., 42. a 43. výzvu k podávání žádostí o dotaci v Operačním programu Životní prostředí. Výzvy nabízejí dotace na výstavbu oddílných kanalizací a modernizaci a intenzifikaci čistíren odpadních vod a na výstavbu přivaděčů a rozvodných sítí pitné vody. Dotaci lze získat i na pořízení a instalaci technologií na odstraňování fosforu v čistírnách odpadních vod. Další novou výzvou je 44. výzva, která navazuje na 6. a 7. výzvu operačního programu, která podpoří projekty zaměřené na analýzu rizik a sanaci starých ekologických zátěží.

Novinkou je i to, že kraje získají dalších 300 milionů korun na výměnu neekologických zdrojů tepla domácnostmi v první výzvě takzvaných kotlíkových dotací. Pozadu nezůstává ani Národní program Životní prostředí, který právě teď nabízí dotace na denní a pobytové environmentální výukové programy pro žáky mateřských, základních a středních škol.

Priorita č. 9/2016 (pdf)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí