zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma Cink vystavovala na veletrhu obnovitelných energií v japonském městě Koriyama

10.11.2016
Energie
Firma Cink vystavovala na veletrhu obnovitelných energií v japonském městě Koriyama

Veletrh REIF Fukušima 2016 se uskutečnil ve dnech 19. a 20. října v prefektuře Fukušima. Japonsko má vzhledem ke svému hornatému terénu, dostatku vodních toků a kanálů a minimu přírodních zdrojů, předpoklady pro rozvoj hydroelektráren, které dnes zajišťují 8,3 % vyráběné elektřiny.

Zatímco do havárie ve Fukušimě nepatřil rozvoj obnovitelných zdrojů mezi priority, v nové energetické koncepci již mají své nezastupitelné místo.

Projekty pro velké vodní elektrárny byly již vyčerpány, ale pro malé a střední turbíny je v Japonsku ještě řada příležitostí. Na japonském trhu se úspěšně prosadily například firmy Mavel a Cink. Počet jejich turbín na zdejších ostrovech již překročil dvacítku. Japonští zákazníci oceňují velmi dobré řemeslné provedení a příznivou cenu.

Obě české společnosti v Japonsku zastupuje společnost Japan Small Hydro. Jedná se o menší firmu, která se úspěšně prosazuje na trhu s obnovitelnými zdroji. Dováží turbíny i z dalších evropských zemí. Firma Japan Small Hydro zajišťovala stánek na veletrhu Reif, kde se firma Cink prezentovala.

Jak je vidět z přiložené tabulky srovnávající stav a kapacitu, výstavba vodních elektráren bude i v příštích letech skýtat příležitosti pro firmy z ČR.

Přehradní vodní elektrárny v Japonsku
Počet míst Kapacita v MWh
V provozu 1 946 92 672 428
Ve výstavbě 379 567 1 208 322
Možná budoucí výstavba 2 703 45 521 527

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tokiu (Japonsko). Autor: Marcel Sauer, obchodní rada.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí