V listopadu startuje naše festivalová tour a vítězné filmy a besedy vám přivezeme do 50 měst po celé České republice. Máte se na co těšit.

Členka poroty Joanna Jedrusik a Miloslava Kramná z APERIA předávají cenu Grand Prix Toni Harman za film Mikroporod

Na festivalu v Praze se utkalo 81 filmů z 23 zemí a 6 kontinentů a naše mezinárodní porota, které předsedal česko-americký režisér a dobrodruh Steve Lichtag, z nich vybrala ty nejlepší. Ty teď můžete vidět i vy. V listopadu navštívíme Ústecký a Liberecký kraj a ačkoli se pak letošní rok chýlí ke konci, my nekončíme! Rok 2017 přivítá Ekotopfilm v Středočeském kraji a na Vysočině, v únoru se přesune do Slezska a na Moravu do oblasti Olomouce, na počátku jara se objevíme v kraji Plzeňském a Karlovarském. Duben bude patřit regionu Pardubickému, Královehradeckému a Jihomoravskému a do cíle dorazíme až v květnu ve Zlínském!

Z filmové nabídky vás čeká to nejlepší, co se za poslední rok a půl na světové scéně dokumentárních filmů o životním prostředí urodilo. Po jejich zhlédnutí nebudete odcházet ze sálů bez emocí. Přivážíme vám například pozoruhodný snímek Lidské tělo: mikroskopické safari o divočině, jíž ovšem není příroda, ale naše tělo nebo další vědecký film Mikroporod, přinášející nejnovější poznatky, jenž je držitelem speciální ceny poroty Grand Prix. Dokument Yellowstone ukazuje, jak je příroda nádherná, rafinovaná a neskonale vtipná a pobaví i vtipálek David ve snímku Vaření z odpadu, který nakoukne do vaší lednice a ze zbytků vykouzlí hotové delikatesy.

Exotičtí tvorové lidského těla v snímku Lidské tělo:mikroskopické safari a pohled na porod pod mikroskopem v Mikroporodu

Jan Mühlfeit přednáší o Odemykání dětského potenciálu

Festival ovšem není jen o koukání na filmy. Pozvali jsme pro vás odborníky, s kterými si o aktuálních tématech z oblasti udržitelného rozvoje můžete pobavit osobně a aktivně se zapojit do debaty. Představíme vám například atraktivní téma divokých šelem, kterých v Česku rok co rok přibývá. Různé regiony v republice navštíví i odborníci, kteří veřejnosti přednášeli v Praze. Bývalý prezident Microsoft Europe Jan Mühlfeit přijede pomoci odemknout dětský potenciál do Mladé Boleslavi a Jihlavy, poradenská společnost KPMG zase poradí jak podnikat odpovědně stávajícím i budoucím podnikatelům v Brně a Ostravě.

Na tour nesmí chybět Junior festival, který je nedílnou součástí festivalu. To, jakou stopu za sebou zanecháváme, nemá vliv pouze na naše životy, ale hlavně na ty budoucích generací. Dáváme si proto za cíl ,,pozitivně ovlivňovat DNA mladé generace", vzbudit její zájem o otázky udržitelného rozvoje a vychovat mladou generaci lidí, která za sebou na planetě zanechá jen pozitivní stopy. Zábavné, často animované, krátké filmy na témata životního prostředí a akční a zajímavé soutěže o třídění odpadu jsou proto v dopoledních hodinách určeny ryze pro žáky základních a středních škol a už se těšíme, až festivalové prostory naplní nakažlivá pozitivní energie našich mladých diváků, jako tomu bylo v Praze

Junior festival s workshopem o třídění odpadu

Festivalová tour začala 2. listopadu v Děčíně a měst, která navštívíme, bude na 50! Těšíme se, že se v nějakém z nich s vámi potkáme.