zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Velvyslanectví ČR v Maďarsku se uskutečnil seminář věnovaný surovinové diplomacii

25.11.2016
Geologie
Na Velvyslanectví ČR v Maďarsku se uskutečnil seminář věnovaný surovinové diplomacii

Dne 25. října 2016 se v prostorách Velvyslanectví ČR v Budapešti realizoval, formou odborného semináře, projekt ekonomické diplomacie tzv. ,,PROPED 2016" s názvem ,,Surovinová diplomacie jako cesta k podpoře surovinové a energetické bezpečnosti ČR".

V průběhu semináře byl představen 15 zástupcům maďarských odborných institucí jako je Úřad pro důlnictví a geologii, Geologický a Geofyzikální Institut, Klastr pro aplikované vědy, Ministerstvo zahraničních věcí a obchodu, Ministerstvo hospodářství, Ministerstvo národního rozvoje a Ministerstvo životního prostředí aktuální stav implementace evropské integrované surovinové strategie EU ,,Raw Materials Initiative" do české surovinové koncepce, jejímž druhým pilířem je aktivní surovinová diplomacie ve smyslu navazování vzájemně výhodných ekonomických vztahů se zeměmi, které mají dostatečně široký surovinový potenciál.

Ředitel Odboru surovinové a energetické bezpečnosti Ministerstva průmyslu a obchodu ČR Mgr. Pavel Kavina Ph.D. představil přítomným účastníkům implementaci a realizaci evropské surovinové strategie ,,Raw Materials Initiative" do české surovinové koncepce a možnosti teritoriálního zaměření národních projektů surovinové diplomacie.

Na semináři dále vystoupil zástupce České geologické služby z Prahy a zástupci dvou soukromých geologických společností GET s.r.o., Praha a Geomin s.r.o., Jihlava, kteří představili geologické aktivity svých společností ze zahraničí a předali zkušenosti z realizovaných geologických prací resp. výzkumů svých společností ve Střední Americe, Africe a Asii. Odborného semináře se zúčastnili rovněž zástupci velvyslanectví PL a SK v Budapešti.

Seminář přispěl nejen k výměně zkušeností v oblasti implementace evropské surovinové strategie, ale také v oblasti realizovaných geologických prací a výzkumů českých společností v zahraničí, jak v rámci zahraniční rozvojové spolupráce, tak v oblasti soukromých aktivit. Během semináře byly navázány osobní kontakty mezi českými a maďarskými zástupci přítomných institucí a posouzeny možnosti spolupráce v dané oblasti.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Budapešti (Maďarsko). Autor: Ing. Vladimír Randáček, obchodní a ekonomický rada.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
21
11. 2019
21.11.2019 - Seminář, školení
Hotel TRIM Pardubice
26
11. 2019
26.11.2019 - Přednáška, diskuse
Barokní sál Lidového domu, Praha 1
27
11. 2019
27.11.2019 - Seminář, školení
Dům techniky České Budějovice
29
11. 2019
29.11.2019 - Seminář, školení
13
12. 2019
13.12.2019 - Seminář, školení
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí