zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Autor nejlepší diplomové práce získá 10 000 korun

21.11.2016
Ekologické vzdělání a výchova
Autor nejlepší diplomové práce získá 10 000 korun

Za účasti náměstka pro životní prostředí JMK RNDr. Miroslava Kubáska PhD. vyvrcholí na mezioborové konferenci v úterý 22. listopadu 2016 XIV. ročník Soutěže diplomových prací s tematikou životního prostředí v Jihomoravském kraji. Soutěž tradičně vyhlašuje Lipka a Jihomoravský kraj. Vítězové převezmou ocenění, nejlepší práce budou prezentovat a o tématech diskutovat s odborníky z praxe, akademické sféry, zástupci firem i neziskových organizací.

Mezioborovou konferencí vyvrcholí zcela výjimečná soutěž - 28 soutěžících bakalářských a diplomových prací spojuje pouze fakt, že se týkají životního prostředí a ekologie v Jihomoravském kraji. Konkrétní témata jsou rozdílná a sahají od zalučnění orné půdy v Bílých Karpatech přes průzkumy biodiverzity a argumenty proti vyhlášení chráněného území až k zapojení veřejnosti do sběru dat pro monitoring ochrany přírody či návrh řešení církevních brownfieldů. ,,Různá zajímavá a zpravidla velmi aktuální témata lákají k diskusi velmi různorodé publikum a tak při příležitosti vyhlášení soutěže vzniká prostor pro jedinečné mezioborové setkání studentů, zástupců neziskového sektoru, akademiků i lidí z praxe," vysvětluje koordinátor soutěže Jan Trávníček.

V rámci konference budou vyhlášeni vítězové v bakalářské i diplomové kategorii a kromě finanční odměny 10 000 Kč a věcných cen se mohou studenti těšit také na dvě zvláštní ocenění, a to za Odbor životního prostředí JMK a Lipku. Nejlepší práce jejich autoři prezentují a otevřou tak prostor k diskusi o výsledcích a navázání kontaktů. Studenti na sebe mohou takto upozornit a otvírá se možnost spolupráce s firmami a lidmi z praxe. Na závěr čeká všechny účastníky raut z lokálních potravin.

Akce: Konference k Soutěži diplomových prací 2016
Termín konání: úterý 22. listopadu 2016 od 9 hodin
Místo konání: sál ZJMK, Žerotínovo náměstí 3, Brno
Informace o konferenci a soutěži: www.lipka.cz/soutez-DP
Kontakt: RNDr. Jan Trávníček, MSc., jan.travnicek@lipka.cz, tel.: 543 420 823, mobil: 732 827 063

Soutěž diplomových prací s tematikou životního prostředí a ekologie se vztahem k Jihomoravskému kraji tradičně vyhlašuje Lipka a Jihomoravský kraj. Je určena absolventům bakalářského i magisterského stupně studia, kteří závěrečnou práci obhájili v daném akademickém roce. Všichni prochází hodnocením odborné komise složené z desítek hodnotitelů, které má za cíl vybrat a ocenit práce mimořádné a v daném oboru či kontextu výjimečné.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí