zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dalších téměř 92 milionů pro projekty v OPŽP

25.11.2016
Povodně
Dalších téměř 92 milionů pro projekty v OPŽP

Schváleny byly dotace pro dva projekty Českého hydrometeorologického ústavu, podané v letošní 37. výzvě, která podporovala projekty budování, rozšíření a zkvalitnění varovných, hlásných, předpovědních a výstražných systémů na celostátní úrovni a tvorbu digitálních povodňových plánů. Projekty - ,,Implementace FEWS do předpovědní povodňové služby ČHMÚ" a ,,Upgrade měřících systémů pro předpovědní povodňovou a výstražnou službu" - získají dotaci bezmála 42 milionů korun při celkových nákladech ve výši takřka 49 milionů korun.

Více než 50 milionů korun schválilo ministerstvo projektu ,,Lánská obora - zabezpečení svahových deformací v údolí vodní nádrže Klíčava", který předložila Lesní správa ve 34. výzvě Operačního programu Životní prostředí zaměřené na povodňovou ochranu a hospodaření se srážkovými vodami.

Schválena byla rovněž i změna znění podmínek pro získání podpory u projektu ,,Úspory energií - SŠ PTA Jihlava", který v červnu letošního roku doporučila Výběrová komise k financování s výhradou.

Seznam schválených projektů

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí