zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Val. Klobouky: Město třídí odpad nově

03.04.2017
Odpady
Val. Klobouky: Město třídí odpad nově

Leden 2017 byl v odpadovém hospodářství Valašských Klobouk přelomový. Obyvatelé rodinných domů začínají třídit plast a papír do samostatných nádob o objemu 120 litrů, které jim město bezplatně poskytlo v rámci projektu podpořeného Operačním programem Životní prostředí. Svoz tříděného odpadu od rodinných domů bude organizován jednou měsíčně, komunální odpad pak bude vyvážen ve čtrnáctidenním intervalu.

,,Nový systém je pro lidi přechodem k pohodlnějšímu způsobu třídění, protože jim zabezpečí vývoz tříděného odpadu přímo od domů. Odpadne tak jeho nepraktické skladování v pytlích a donášení ke kontejnerovým stanovištím. Většina občanů si nádoby v průběhu listopadu a prosince vyzvedla, takže jsou na úpravu připraveni. Lidé, kteří dosud této možnosti nevyužili, mohou i nadále přicházet na sběrný dvůr, kde jsou pro ně připraveny," uvedl místostarosta Martin Janík.

V průběhu ledna ze zástaveb rodinných domů postupně zmizí kontejnery na plast a papír, zůstanou jen ty, které jsou určené na třídění skla. Kovový odpad mohou lidé odevzdávat přímo ve sběrném dvoře. U bytových domů budou kontejnerová stání posílena, tak aby vyhovovala potřebám obyvatel. Svoz tříděného odpadu v těchto lokalitách bude nastaven jako čtrnáctidenní, komunální odpad bude vyvážen jednou týdně.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí