zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zvířata v Zoo Ostrava podpoříte vysloužilým elektroodpadem

10.06.2017
Zpětný odběr
Zvířata v Zoo Ostrava podpoříte vysloužilým elektroodpadem

Víte, čím se živí medvěd grizzly? Nebo třeba mara stepní, kočkodan Dianin a další zvířata chovaná v českých zoologických zahradách?

Jestli nevíte, nevadí. Pokud přijdete v sobotu 10. června mezi 10 a 17 hodinou a přinesete s sebou například starou žehličku, rychlovarnou konvici nebo třeba toustovač, dostanete dětskou vstupenku zadarmo a navíc tím podpoříte kočkodany Dianiny.

Po několika zoologických zahradách po celé České republice byly trvale umístěny speciální kontejnery na vysloužilé spotřebiče, jejichž obsah pomůže podpořit chovaná zvířata. Jednou z nich je právě i kočkodan Dianin v ostravské zoo.

Postaral se o to kolektivní systém pro sběr a recyklaci elektroodpadu ELEKTROWIN, který za naplněný kontejner vyplatí zoologickým zahradám finanční odměny. A ošetřovatelé už vědí nejlépe, co pro chovaná zvířata obstarat za tyto peníze dobrého.

Vhozením starého elektra do kontejneru v ostravské zoologické zahradě mohou návštěvníci v sobotu pomoci podpořit kočkodana Dianina, dosahujícího délky 40 až 55 cm. Hmotnost dospělého jedince se pohybuje mezi 4 až 7 kg. Jméno získal podle římské bohyně lovu Dianě, zřejmě díky svému elegantnímu vzhledu a nápadným pohybům.

Odměny, které všechny zapojené zoo za vysbírané spotřebiče obdrží, budou ale v každém případě vítaným příspěvkem. Je na návštěvnících, aby dorazili v co nejhojnějším počtu a vzali s sebou malé spotřebiče, co se do kontejneru vejdou, už nefungují a doma jen překáží.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí