zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vatikán trápí sucho, utahuje kohoutky

29.07.2017
Sucho
Vatikán trápí sucho, utahuje kohoutky

Vatikán začal v pondělí kvůli dlouhotrvajícímu suchu utahovat kohoutky a do stovky kašen města, včetně dvou barokních fontán od Carla Maderna na náměstí Svatého Petra, nepoteče voda, napsala agentura AP s odkazem na Vatikánský rozhlas. Rozhlasová stanice městského státu dále uvedla, že rozhodnutí souvisí i s učením papeže Františka o ochraně životního prostředí.

Letošní jaro bylo podle meteorologů v Itálii třetí nejsušší za posledních 60 let. Římu kvůli suchu hrozí, že voda bude rozváděna na příděl - o této možnosti budou úřady Věčného města jednat tento týden. Prozatím přestala proudit voda do všech fontán s pitnou vodou.

Mluvčí Vatikánu Greg Burke agentuře Reuters řekl, že je to poprvé, co úřady k takovému kroku přistoupily. "Vatikán tím chce vyjádřit svou solidaritu s Římem, chce mu pomoci tuto krizi přestát," rozvedl Burke.

Starost o planetu a její zdroje považuje za důležité téma i František, první papež, který encykliku věnoval ekologii a v tomto okružním listu světové státníky vyzval k promptní změně. "Rozhodnutí je v souladu s papežovým náhledem na ekologii: člověk nemůže plýtvat a musí být připraven občas něco obětovat," dodal vatikánský mluvčí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí