zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rada Jihomoravského kraje dnes vyjádřila podporu petici "NE ohrožení pitné vody pro 140 tisíc lidí"

27.07.2017
Voda
EIA
Hydrogeologie
Pitná voda
Rada Jihomoravského kraje dnes vyjádřila podporu petici  NE ohrožení pitné vody pro 140 tisíc lidí

Dne 24.7.2017 byl Jihomoravský kraj informován starostkou Uherského Ostrohu o zaslání petice Obvodnímu báňskému úřadu pro území krajů Jihomoravského a Zlínského. Rada Jihomoravského kraje dnes vyjádřila jednoznačnou podporu této petici.

Jihomoravskému kraji se podařilo stát se účastníkem řízení ve věci stanovení dobývacího prostoru, které vede Obvodní báňský úřad pro území Jihomoravského a Zlínského kraje, díky čemuž tak může lépe hájit své zájmy. ,,Letos v únoru jsme na Obecním úřadě Moravský Písek prezentovali starostům dotčených obcí závěry znaleckého posudku který nechal kraj zpracovat, a z něhož vyplývá, že zde existuje reálné riziko ovlivnění s kvantitativními a kvalitativními dopady na jímací území Bzenec I a Bzenec III. Tento posudek byl doložen také Obvodnímu báňskému úřadu jako jeden z podkladů k vedenému správnímu řízení," uvedl radní pro životní prostředí Miroslav Kubásek.

Vzhledem k vážným obavám z možného negativního vlivu záměru těžby štěrkopísku v lokalitě Uherský Ostroh na významné zdroje podzemní vody v jímacím území Bzenec zajišťující zásobování vodou pro 140 tisíc obyvatel Jihomoravský kraj jasně deklaroval podporu zachování kvality vody v předmětném jímacím území Bzenec. ,,Ochranu tohoto vodního zdroje považuje krajská samospráva za prioritní a významný veřejný zájem, a vyjadřujeme to i podporou této petice," doplnila náměstkyně hejtmana Taťána Malá.

Zdroj: Jihomoravský kraj

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí