zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hlasování pro vítěze E.ON Energy Globe stále pokračuje. Na hlasující čeká nový automobil

05.09.2017
Obec, město
Firma
Domov
Vzdělání
Ekostyl
Technologie
Voda
Odpady
Energie
Zemědělství
Obecné
Hlasování pro vítěze E.ON Energy Globe stále pokračuje. Na hlasující čeká nový automobil

Hlasovat pro vítěze ekologické soutěže E.ON Energy Globe můžete online až do 30. září. V každé z pěti kategorií lze zvolit jednoho finalistu.

Do konce měsíce tak můžete hlasovat pro nejlepší projekt a vyhrát mimo jiné i roční zápůjčku automobilu NOVÁ ŠKODA Citigo G-TEC.

Na začátku bylo téměř tři sta přihlášených projektů. Odborná porota letos vybrala do každé z pěti základních kategorií - Obec, Firma, Mládež, Kutil a Stavba - dva nejlepší. Nyní je řada na české veřejnosti, aby rozhodla, který z nich se stane vítězem kategorie. Pokud v online hlasování odevzdáte svůj hlas, máte šanci vyhrát řadu atraktivních cen včetně úsporných spotřebičů do domácnosti. Hlavní cenou pro hlasující je pak roční užívání vozu NOVÁ ŠKODA Citigo G-TEC na stlačený zemní plyn.

V kategorii Obec letos o vítězství bojuje obec Šitbořice se svým unikátním systémem třídění odpadu a město Hronov, kde se díky financování z budoucích úspor na nákladech za energie povedlo zateplit řadu městských budov a modernizovat jejich vytápění. V kategorii Stavba můžete hlasovat pro pasivní dům s mokřadní střechou, která slouží jako kořenová čistička odpadní vody. Nebo pro Ecocity Malešice - první velký developerský projekt bytových domů vystavěných v pasivním standardu.

Kategorie Mládež je letos v pohybu. Najdete zde projekt Rekola, díky kterému můžete objevovat město na půjčeném růžovém kole. Svůj hlas můžete dát i studentské architektonické soutěži Český ostrovní dům, která má za cíl sbírat studentské návrhy energeticky soběstačných budov. V tuzemsku je velmi oblíbenou kategorií Kutil. A právě zde můžete podpořit chytrou váhu monitorující stav včelstva BeeSpy nebo dát hlas studentům z jihlavské uměleckoprůmyslové školy a jejich projektu Recyklovaná móda. Za kategorii Firma byla nominovaná olomoucká prádelna, která pro svůj provoz využívá elektrickou energii i teplo z bioplynové stanice a nová prodejna Lidl v Průhonicích, kde našla využití řada úsporných a ekologických opatření.

Prostřednictvím online hlasování pro jeden projektu za kategorii dostáváte šanci vyhrát některou z atraktivních cen. Kromě energeticky úsporných elektrospotřebičů do domácnosti na hlasující čeká i roční zapůjčení vozidla NOVÁ ŠKODA Citigo G-TEC s pohonem na stlačený zemní plyn. Hlasovat můžete do 30. září na www.energyglobe.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí