zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sedmá generace 1/2018: Plastocén

10.03.2018
Odpady
Obecné
Sedmá generace 1/2018: Plastocén

 Lze ukončit éru plastocénu? Kam s obalovými odpady? Jak se daří bezobalovým obchodům? Kdo v nich nakupuje? Obejdou se bez obalů i hypermarkety?

Jak přežít v Zemanově? Kde leží hranice minimalismu? Jak měřit objektivitu ČT? Proč naše lesy nevzkvétají? Bude čokoláda? Co je skutečnou příčinou změny klimatu? Jak léčit ekonomický žal? Proč zničíme přírodu? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v novém čísle časopisu Sedmá generace.

První číslo 27. ročníku tematicky věnujeme soudobému plastocénu a bezobalové protiofenzívě, přečíst si můžete například o projektu Kancl bez odpadu, rozhovor s ředitelem Odboru odpadů MŽP Jaromírem Manhartem nebo se spolumajitelem bezobalového obchodu Kosí zob Mariánem Mindošem.

Dále v čísle najdete texty o minimalistickém životním stylu, objektivitě České televize, kalamitním stavu našich lesů, iniciativě My sme les, Draháňském údolí, zdejší povolební situaci nebo o hlubších příčinách změny klimatu. Recenzně přibližujeme dokumentární cykly Dějiny neposlušnosti a Krajinou domova, dokumentární film Archa světel a stínů a knihu Slyšíš, jak mluví stromy?

Ve sloupku La Lupa se Martina Valentíková tentokrát zaměřila na platovou nerovnost mužů a žen, druhým dílem Bioastrologických ozvěn pokračuje vykutálený Bedřich Vypera, po dvou letech se vrací Terrapie Zuzany Vlasaté. Vydání jako obvykle doplňujeme rubrikami Vaše ohlasy, Ekologický kompost, Librarium a Občanský kalendář.

Seznam všech článků čísla visí zde. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.com, Floowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Vítejte ve 27. ročníku Sedmé generace a držte se -- všeho dobrého, co máte a znáte.

redakce 7.G

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí