zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vsetín: Město se zaměřuje na kvalitu ovzduší

12.03.2018
Obec, město
Ovzduší
Zdraví
Vsetín: Město se zaměřuje na kvalitu ovzduší

Kvalita ovzduší na Vsetíně, monitoring zdrojů znečistění a navržení opatření ke zlepšení kvality ovzduší formou akčního plánu, to je náplň práce nového pracovníka odboru životního prostředí, který na vsetínskou radnici nastoupil od počátku února.

Město Vsetín využilo výzvy Národního programu Životní prostředí, který vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí a získalo dotaci na realizaci Akčního plánu města Vsetín k Programu zlepšování kvality ovzduší.

,,V rámci své práce se tento pracovník seznámí s problematikou mobilních i stacionárních zdrojů znečišťování, tedy původci průmyslových exhalací, původci prachu například při bouracích pracích a bude tuto činnost monitorovat," uvedl místostarosta Tomáš Pifka.

Zájmovou oblastí nového pracovníka bude i doprava v klidu i v pohybu, tedy problematika parkování či zjednosměrnění ulic, kvalita a rozsah zeleně, systém údržby komunikací z hlediska prašnosti, a také vypracování Plánu udržitelné městské mobility. ,,Z jeho práce by například mělo vyplynout i to, zda má automobilová doprava vliv a případně jaký na kvalitu životního prostřední, a co by například přineslo její omezení v centru města," dodal dále Pifka.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí