zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

SEPNO: Metodický návod pro subjekt bez IČO

16.05.2018
Firma
Odpady
Doprava
SEPNO: Metodický návod pro subjekt bez IČO

Ministerstvo životního prostředí vydalo Metodický návod odboru odpadů Ministerstva životního prostředí k plnění ohlašovací povinnosti ohlašování..

METODICKÝ NÁVOD

odboru odpadů Ministerstva životního prostředí k plnění povinnosti ohlašování přepravy nebezpečných odpadů podle zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech, ve znění pozdějších předpisů, a vyhlášky č. 383/2001 Sb., o podrobnostech nakládání s odpady, ve znění pozdějších předpisů.

Odbor odpadů Ministerstva životního prostředí (dále jen ,,MŽP") vydává tento metodický návod k plnění ohlašovací povinnosti ohlašování přepravy nebezpečných odpadů pro subjekt bez přiděleného identifikačního čísla osoby (dále jen ,,subjekt bez IČO") v Systému evidence přepravy nebezpečných odpadů (dále jen ,,SEPNO"). Subjekt bez IČO požádá přes portál EnviHELP (https://helpdesk.cenia.cz) CENIA, českou informační agenturu životního prostředí o přidělení tzv. ,,systémového identifikačního čísla" nahrazujícího IČO. K identifikaci subjektu bez IČO při ohlašování každé přepravy nebezpečných odpadů v SEPNO se použije toto přidělené systémové identifikační číslo včetně případů, kdy je subjekt bez IČO uveden pouze v místě nakládky. Pokud je subjekt bez IČO odesílatelem nebezpečného odpadu, tak s ohledem na nastavení elektronického systému doporučujeme, aby ohlašovatelem takovéto přepravy v SEPNO byl příjemce odpadu.

Platnost a účinnost: tento návod nabývá platnosti a účinnosti dnem 1. května 2018.

Zpracovala: Ing. Gabriela Bulková Schválil: Ing. Jaromír Manhart, ředitel odboru odpadů

Originál zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí