zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krnov se potýká se suchem, usychají desítky stromů

02.06.2018
Obec, město
Sucho
Šlendryján
Krnov se potýká se suchem, usychají desítky stromů

Krnovská radnice se potýká se suchem, ve městě usychají desítky stromů. Radnice místo nich chce vysazovat odolnější druhy. Například javory či duby. ČTK to dnes řekla mluvčí města Dita Círová. Podle ní klesá hladina podzemní vody, načež usychají jak nové výsadby stromů, tak i již vzrostlí jedinci.

"Z nových výsadeb jsme zatím zaevidovali kolem padesátky stromů, které uhynuly kvůli nedostatku podzemní vody. V případě, že jsou už po záruce a tedy v naší péči, tak je postupně odstraňujeme a nahradíme je novými na podzim. Stromy, jež jsou v záruce, zatím zůstávají na místě a jednáme s firmami o jejich reklamaci," řekla ČTK Petra Mužíková z odboru životního prostředí.

Starší a vzrostlejší stromy jsou sice odolnější, ale i mezi nimi se podle mluvčí radnice najdou jedinci, kteří nedostatek vody nezvládli. "Jde především o břízy, smrky a lípy, například v ulicích U Požárníků, Vaškově, Výletní, Staré Ježnické nebo na Sídlišti pod Cvilínem," upřesnila Mužíková.

Do budoucna chce proto radnice změnit druhovou skladbu vysazovaných dřevin. "Abychom předcházeli podobné situaci, v jaké jsme se ocitli letos, bude potřeba sázet především teplomilnější druhy, odolné vůči suchu, a tím druhovou skladbu dřevin adaptovat na změnu klimatu. Ve městě se tak začnou více objevovat javory, jerlíny, duby, dřezovce nebo jeřáby," řekla Mužíková.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí