zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společnost vyrábějící litinové a ocelové odlitky dostala od ČIŽP pokutu 450 tisíc korun. A nebylo to poprvé

17.07.2018
Firma
IPPC
Šlendryján
Společnost vyrábějící litinové a ocelové odlitky dostala od ČIŽP pokutu 450 tisíc korun. A nebylo to poprvé

Společnost Chrudim IRON & STEEL, s.r.o., která v Chrudimi vyrábí litinové a ocelové odlitky pro tuzemské i zahraniční odběratele, dostala od kontrolorů z České inspekce životního prostředí v Hradci Králové pokutu 450 tisíc korun. Byl jí prokázán provoz zařízení v rozporu se schváleným provozním řádem, který je pro ni závazný.

,,Při kontrole provozovny v Chrudimi v roce 2017 jsme zjistili, že provozovatel slévárny porušil platné integrované povolení a to tím, že zařízení pro omezování emisí - mokré odlučovače na provozech cídírna a formovna - provozoval dlouhodobě bez vody. Dále neomezil ani neodstavil provoz cídírny a formovny a v neposlední řadě vedl v provozních denících nepravdivé záznamy o stavu mokrých odlučovačů. Navíc jejich nefunkčnost uvedenou v provozním řádu jako provozní poruchu neoznámil inspekci do 48 hodin," řekl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Vzhledem ke skutečnosti, že se jednalo o opakované porušení platného integrovaného povolení za přestupky podobného rozsahu, za které už byla provozovateli v roce 2016 uložena pokuta 150 tisíc korun, inspekce nyní v přestupkovém řízení za porušení zákona o integrované prevenci uložila pokutu 450 tisíc korun. Provozovatel se neodvolal a pokuta nabyla 16. 6. 2018 právní moci.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí