zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Revize dokumentu BREF TXT

26.07.2018
IPPC
Revize dokumentu BREF TXT

Ve dnech 12. až 15. června 2018 proběhlo v Seville úvodní jednání (tzv. ,,kick-off meeting - KOM") členů evropské technické pracovní skupiny (TWG - Technical Working Groups) pro textilní průmysl (TWG TXT). Toto jednání bylo součásti probíhající revize referenčního dokumentu o nejlepších dostupných technikách (BAT) pro ,,Textilní průmysl" (BREF TXT - BREF ,,Textiles Industry"). Za ČR se KOM účastnili zástupce za MPO a vedoucí technické pracovní skupiny Textil, oba členové TWG.

Zástupci TWG za Českou republiku, mimo jiné, prosazovali, aby struktura BREF TXT byla postavena na základě materiálového složení textilií, protože tomu odpovídá i strojní zařízení a různá environmentální zátěž životního prostředí. Ta je přímo závislá na typu vyráběné textilie. Tomuto návrhu bylo částečně vyhověno

Zpřísnění environmentálních požadavků se bude týkat zejména rozšíření monitoringu u jednotlivých druhů polutantů do vody a ovzduší, zvláště pak u některých nebezpečných látek (látky CMR-karcinogenní, mutagenní a nebezpečné pro reprodukci). Tomu bude podřízen i sběr dat.

Práce na revizi BREF TXT budou pokračovat až do roku 2022.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí