zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Český překlad referenčního dokumentu BREF WBP

27.08.2018
IPPC
Les
Český překlad referenčního dokumentu BREF WBP

Ministerstvo průmyslu a obchodu zajišťuje překlady referenčních dokumentů o nejlepších dostupných technikách (BREF angl. Reference Document on Best Available Techniques) pro příslušné kategorie průmyslových činností na základě povinnosti vyplývající z ustanovení § 30 zákona č. 72/2002 Sb., o integrované prevenci a omezování znečištění, o integrovaném registru znečišťování a o změně některých zákonů (zákon o integrované prevenci).


Aktuálně byl ze strany Ministerstva průmyslu a obchodu dokončen odborný překlad anglického originálu "Best Available Techniques (BAT) Reference Document for the Production of Wood-based Panels", český překlad "Referenční dokument o nejlepších dostupných technikách (BAT) pro výrobu desek na bázi dřeva" naleznete též v rámci webové prezentace v sekci Referenční dokumenty BREF.

Dokumenty BREF slouží jako porovnávací dokumenty používané příslušnými orgány členských států Evropské unie při vydávání integrovaných povolení. Z tohoto hlediska se jeví požadavek zajištění vysoké odborné úrovně překladu jako velmi významný, neboť při stanovení závazných podmínek provozu se vychází z použití nejlepších dostupných technik (BAT), které jsou součástí dokumentů BREF.

BREF pro výrobu desek na bázi dřeva - cz (2018) [pdf, 4068 kB]

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí